Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Başakşehir konut projeleri

77 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Başakşehir Konut Projeleri

Başakşehir haritası

2008 yılına kadar Esenler’in bir parçası iken, aynı yıl Esenler, Büyükçekmece ve Küçükçekmece ilçelerinden bazı mahallelerin bir araya getirilmesi ile kurulmuş ve ilçe statüsü kazanmış bir bölge olan Başakşehir, kuzeyinde Arnavutköy, güneyinde Bağcılar, Avcılar ve Küçükçekmece, doğusunda Esenler, kuzeydoğusunda Eyüpsultan ve Sultangazi, batısında ise Esenyurt ile komşudur. 2017 yılı itibari ile nüfusu ortalama 400 bin olarak ölçülen Başakşehir, son zamanlarda adını İstanbul Başakşehir Spor Kulübü ile de tüm Türkiye’de duyurmayı başarmıştır…Ağırlıklı olarak toplu konut projelerine ev sahipliği yapan Başakşehir, 1. Etap, 2. Etap, 4. Etap, 5. Etap, Altınşehir, Güvercintepe, Şahiptepe, Kayabaşı, Kayaşehir ve Bahçeşehir gibi semtleri barındırmaktadır. Ayrıca ilçeye bağlı birkaç köy de bulunmaktadır.

Başakşehir’in Sosyal Yapısı

İlçe statüsü kazanmadan önce de tıpkı şimdiki gibi birçok kesimden insanın bir arada yaşadığı Başakşehir, sosyal imkanları ile öne çıkan bir İstanbul ilçesidir. Nezih, saygılı ve seçkin bir muhite sahip olan bölgede sosyal yaşam birçok kültür merkezi, park, bahçe ve alışveriş merkezi ile desteklenmektedir. Başakşehir’in marka projelerinden olan Sular Vadisi, devasa boyutları ve içerisinde barındırdığı birçok kafe ile adeta Başakşehir sakinlerinin sosyalleşme alanıdır. Aynı zamanda Başakşehir, Türkiye’nin en büyük yapay göletine de sahiptir. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu ve Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Başakşehir’in spor müsabakalarında da adının sıkça duyulmasını sağlamaktadır.Başakşehir, her geçen gün yeni konut projeleri ile büyümekte ve gelişmektedir. Türkiye’nin en büyük kent planına sahip olan Kayaşehir projesi de Başakşehir’de tüm hızıyla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından devam ettirilmektedir.

Başakşehir ve Eğitim

Sahip olduğu genç nüfusun etkisi ile Başakşehir adeta bir eğitim lokasyonu haline gelmiştir. İlçede, 50’nin üzerinde kreş ve anaokulu, 21 adet ilkokul, 18 adet ortaokul bulunmaktadır. Ayrıca Başakşehir biri Güzel Sanatlar Lisesi, biri İletişim Meslek Lisesi, ikisi Sağlık Meslek Lisesi, ikisi Fen Lisesi, biri Teknoloji Lisesi olmak üzere toplamda 21 adet liseye sahiptir. Birçok koleje, etüt merkezine, rehabilitasyon merkezine ve öğrenci yurduna da sahip olan Başakşehir aynı zamanda 2015 yılında kurulmuş ve Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olmayı hedefleyen İbn-i Haldun Üniversitesi Ana Yerleşkesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Başakşehir’deki Hastaneler

İlçede bulunan Başakşehir Devlet Hastanesi, tam teşekküllü bir devlet hastanesi olup bunun yanı sıra Life Cerrahi Tıp Merkezi, Başakşehir Tıp Merkezi ve Akgün TEM Hastanesi gibi özel hastaneler de Başakşehir’de bulunmaktadır. Başakşehir Devlet Hastanesi’ne bağlık biri Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği olmak üzere birçok semt polikliniği de Başakşehirlilere hizmet vermektedir.

Başakşehir ve Ulaşım

Başakşehir, TEM ve E – 5 otoyoluna oldukça yakın bir noktada bulunmaktadır. Aynı zamanda Başakşehir, günün her saatinde neredeyse İstanbul’un her yerine otobüs seferlerinin de yapıldığı bir ilçedir. 2013 yılından bu yana faaliyette olan M3 Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyatköy Metro Hattı ile Başakşehir, İstanbul’un diğer ilçelerine demiryolu ile de bağlanmıştır. Buna bağlı olarak Başakşehir’den sadece raylı sistemler kullanılarak İstanbul’un her yerine ulaşım mümkün hale gelmiştir. Ayrıca Başakşehir, İstanbul Yeni Havalimanı’na, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, proje aşamasında olan Büyük İstanbul Tüneli’ne ve Kanal İstanbul projesine de çok yakın bir noktadadır.

Başakşehir’deki Alışveriş Merkezleri

Başakşehir’de sosyal yaşamın bir parçası haline gelen alışveriş merkezlerine Olimpa AVM, Başak Center, Piramit Çarşı, Deposite Outlet, Terasium AVM, Misstanbul AVM, Başak Park, Metronom AVM ve Mall of İstanbul örnek olarak gösterilebilmektedir.

Başakşehir’in Tarihî ve Doğal Güzellikleri

Başakşehir, yeni konut projeleri ile son zamanlarda önemini artıran bir yerleşim yeri olmasına rağmen gezilmesi ve görülmesi gereken birçok tarihî ve doğal güzellik barındırmaktadır. Ayrıca Başakşehir’de yer alan sosyal tesisler de görülmeye değerdir. Başakşehir’de size önereceğimiz birkaç gezi noktası şunlardır.Bahçeşehir Göleti: Adından da anlaşılacağı üzere Bahçeşehir’de bulunan Bahçeşehir Göleti, Türkiye’nin en büyük yapay göleti olma özelliği ile dikkat çekmektedir. Eşsiz manzarası ve düzenlemesi ile bu gölet yeşil ile mavinin muhteşem ahengini izleyebileceğiniz yerlerden biridir. Ayrıca Bahçehir Göleti, içerisinde restoranlar, çay bahçeleri, piknik alanları, golf kulübü, çocuk parkı ve yürüyüş parkurlarını da bulundurmaktadır. Ramazan aylarının coşku ile kutlandığı bu bölgede oyun, gösteri ve etkinlikler için iki büyük sahneye de sahiptir.Şamlar Tabiat Parkı: Şamlar Köyü’nde bulunan Şamlar Tabiat Parkı, Başakşehir sakinlerinin özellikle piknik yapmak için tercih ettiği ve şehirden uzak doğa ile iç içe keyifli zamanlar geçirdiği bir parktır. Çocuklar için özel alanların da bulunduğu Şamlar Tabiat Parkı’nın ziyaretçileri oldukça fazladır.Azatlı Baruthanesi: 1795 yılında dönemin Harbiye Nazırı (Savaş Bakanı) Mehmet Şerif Paşa’nın emri ile yaptırılan ve 1877 yılına kadar Osmanlı Devleti’ne hizmet veren Azatlı Baruthanesi, döneminin en büyük barut üretim tesisi olup günümüzde tarihî bir esere dönüşmüştür. Ayrıca buranın ihtiyacı olan suyun Şamlar köyünden bir su kemeri vasıtası ile çekildiği de bilinmekte ve bölgede bu su kemerinin kalıntıları da görülebilmektedir.

Başakşehir Yatırım Analizleri

İlçe statüsü kazanmasının ardından var olan değerine hızla değer katmaya devam eden Başakşehir, her geçen gün yeni konut projeleri ve ulusal yatırımlara olan yakınlığı ile her türlü yerli ve yabancı yatırımcının tercihleri arasına girmiştir. Toplu taşıma avantajları, şehir içi ve şehirler arası yollara olan yakınlığı ve sosyal imkanları ile Başakşehir, sakin, nezih ve huzurlu bir yaşam için doğru bir tercih olabileceği gibi sahip olduğu ve her geçen artırdığı değeri ile de harika bir yatırım lokasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Başakşehir’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Başakşehir inşaat projeleri hızla artmış ve oldukça yüksek bir rağbet görmüştür. İstanbul’un en değerli ilçeleri arasında gösterilen Başakşehir’de konut satış fiyatları 2.750 TL/m2 ile 4.500 TL/m2 arasında değişmektedir. Yeni Başakşehir konut projelerinde bir konut sahibi olmak için ortalama 4.200 TL/m2 lirayı gözden çıkarmak gerekmektedir.

Başakşehir’de Konut Kira Fiyatları

Başakşehir yeni projelerin ve merkezî lokasyon arayışında olanların gözdesi olarak, kiralama piyasasında da oldukça dinamik bir bölgedir. Başakşehir’in sosyal imkanları, lokasyonu ve birbirinden güzel Başakşehir konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi 100 m2 bir daireyi kiralamanın bedeli 1.000 TL ile 1.800 TL arasında değişmektedir.

Başakşehir’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Başakşehir inşaat projelerine yapılan gayrimenkul yatırımları ortalama 22 senede kendini geri kazandırmaktadır. Bu istatistik, İstanbul gibi bir metropole göre oldukça makuldür. Bu nedenle Başakşehir, gayrimenkul yatırımcılarının uğrak adreslerinden biridir. Başakşehir’de Satılan Konut SayılarıYapılan son araştırmalara göre, Başakşehir’de 2017 yılı içerisinde yaklaşık 5.250 adet konut satışı yapılmıştır. Bu da Başakşehir’deki emlak alım – satımının ne kadar dinamik olduğunu bize göstermektedir. Yatırım uzmanlarına göre Başakşehir, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte değerini oldukça artıracaktır. Bu görüş de Başakşehir’a ve Başakşehir projelerine olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır.

Başakşehir Projeleri Zimobi Avantajları

Başakşehir konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, Başakşehir’de bir konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. İster Beyzade Konağı, Vaditepe Gölevleri, Star Park Evleri, Apricot Garden, Bizim Evler, Vadiyaka Başakşehir, Başak Vadi Konutları, Seyran Şehir, Vaditepe Bahçeşehir, Vadişehir, Evvel İstanbul, Bahçeşehir Park Etap 2, Nidapark Başakşehir, Mavera Sarayları, Başakşehir Çamlık Evleri, Masko Evleri, Spradon Evleri, Spradon Vadi, Park City, Arterium Plus, Misstanbul, Hayat Park Konakları, Sky Bahçeşehir, Doğa Parkı Evleri, Newista Life Başakşehir, Banu Evleri, Kent Ariva, Manolya Evleri ve Kelebekler Vadisi gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Nidapark Kayaşehir, Park Mavera, Adım İstanbul, Yeni İstanbul Evleri, Referans Bahçeşehir, 3. İstanbul Başakşehir ve Bahçeşehir Atmaca gibi teslim tarihi 2018’den 2019’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolay…Sizlere sunduğu indirimleri, kampanyaları ve birbirinden özel avantajları ile Zimobi Başakşehir konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Başakşehir’de bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.Eğer siz de Başakşehir’de yepyeni bir ev ile yepyeni bir hayata başlamak istiyorsanız, bize ulaşabilirsiniz…

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam