Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Beylikdüzü konut projeleri

83 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Beylikdüzü Konut Projeleri

Beylikdüzü haritası

Her zaman için Türkiye’nin en değerli lokasyonlarına sahip olan İstanbul, önemini ve değerini her geçen gün artırmaya devam etmektedir. Bununla birlikte İstanbul’da zaman içerisinde yeni yaşam alanları oluşmakta ve şehrin artan nüfusu bu yaşam alanlarında konut sahibi olmaktadır. Özellikle son yıllarda, İstanbul’un neredeyse her sektörün merkezi olması, uluslararası ve ulusal düzeyde bir cazibe merkezi olması, tarihi ve doğal güzelliklerinin keşfedilmesi ve tanıtımının başarı ile yapılması ona karşı olan ilgiyi artırmış, İstanbul, artık bir şehrin de ötesinde hem yerli hem de yabancı yatırımcılar için bir yatırım merkezi olmaya başlamıştır…

Tüm bunlar, bilinen İstanbul’un çevresinde yeni bölgelerin oluşmasını ve bu bölgelerde yapılan projelerin de çevresine ve İstanbul’a değer kazandırmasını beraberinde getirmiştir. Beylikdüzü, İstanbul’un yükselen yeni değerlerinden biri olarak, son yıllarda yıldızı parlamış ve tüm yatırımcıların gözdesi olmuş bir yaşam alanıdır. Ayrıca Beylikdüzü gerek toplu ulaşım araçlarına olan yakınlığı gerekse çevresindeki birçok önemli noktaya olan merkezîliği ile bir yaşam alanı olarak da oldukça önemli ve gelişimini sürdüren bir lokasyondur.

Beylikdüzü’nin Sosyal Yapısı

Türkiye’nin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan 1999 Marmara Depremi’nin ardından insanların daha güvenli ve daha huzurlu bir yaşam alanı arayışı ile keşfedilen ve yerleşilen Beylikdüzü ilçesi, metrobüs yapımının tamamlanması ile olağanüstü bir gelişim göstermiş ve birkaç yıl içerisinde İstanbul’un merkez noktalarından biri haline gelmiştir. Nüfusu da buna bağlı olarak artan Beylikdüzü, sonradan kurulmuş bir ilçe olduğundan dolayı birçok farklı kesimin bir arada yaşadığı, kapsayıcı ve kucaklayıcı bir sosyal yapıya sahiptir. Yapılan bir araştırmaya göre gecekondu yapılaşmasının olmadığı nadir İstanbul ilçelerinden biri olan Beylikdüzü’nün nüfusunun %40’ı üniversite mezunudur. Ayrıca Beylikdüzü’nün sosyal yapısı, belediyenin ve burada bulunan birçok özel kurumun çalışmaları ile kültür merkezleri, etkinlikler ve gösteriler ile güçlenmektedir.

Beylikdüzü ve Eğitim

Beylikdüzü, eğitim alanında da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İlçede bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin toplam sayısı 200’ü bulmaktadır. İstanbul’un en önemli liselerinden biri olan Yaşar Acar Fen Lisesi’nin de bulunduğu Beylikdüzü, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi ve İstanbul Beykent Üniversitesi gibi birçok üniversitenin de ana yerleşke ve ek yerleşkelerine ev sahipliği yapmaktadır.

Beylikdüzü’deki Hastaneler İlçede bulunan tam teşekküllü Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nin yanı sıra, Medicana International, İstanbul Acıbadem Beylikdüzü, Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi, Beylikdüzü Kolan Hastanesi, Birinci Göz Hastanesi, Medilife Beylikdüzü Hastanesi, DentalPort Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, İstanbul Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Beykent Cerrahi Tıp Merkezi de Beylikdüzü’nde hizmet veren hastanelerdir.

Beylikdüzü ve Ulaşım

İstanbul Metrobüs hattının tamamlanması ile Beylikdüzü, İstanbul’un her noktasına toplu ulaşım ile bağlanmıştır. Ayrıca metrobüs 24 saat çalıştığından dolayı Beylikdüzü 24 saat ulaşılabilir bir konum olmuştur. Metrobüsle Beylikdüzü’nden Kadıköy’e kadar ulaşmak mümkündür ve bu yolculuk ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir. İstanbul’un merkez noktalarından biri olan Taksim’den Beylikdüzü’ne ekspres olarak 145T, 145M ve E6 gibi otobüsler sefer düzenlemektedir. Ulaştırma Bakanlığı Beylikdüzü – Bakırköy metrosu için de ihale açmış ve ihale sonuçlanmıştır. 2020’ye kadar Beylikdüzü’ne metronun da götürülmesi hedeflenmektedir. Beylikdüzü E – 5 ve TEM otoyolları üzerinde bulunmakta olup İstanbul Atatürk Havalimanı’na 13 km uzaklıktadır. Ayrıca Beylikdüzü, otoban çıkışlarına ve şehirler arası yollara da bağlantılar bulundurduğundan buradan şehirler arası bir yolculuk yapmak oldukça kolay ve zahmetsiz hale gelmiştir.

Beylikdüzü’deki Alışveriş Merkezleri

Beylikdüzü, alışveriş merkezlerinin çok olması ile de ünlenmiş bir ilçedir. Öyle ki bazı yerlerde Beylikdüzü’nden “alışveriş cenneti” olarak bahsedilmektedir. Beylikdüzü Migros AVM, Perla Vista AVM, Beylicium AVM, White Corner AVM, Stars AVM, Sürmen Center, Kaya Milennium, Paradise AVM, Uyum Çarşı, Beykent Atrium Çarşısı ve Marmara Park Beylikdüzü’nün en önemli alışveriş merkezleridir.

Beylikdüzü’nün Gezilecek Yerleri

Beylikdüzü’nde gezilecek birkaç yere örnek vermek gerekirse, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile Beylikdüzü Yaşam Vadisi’ni örnek gösterebiliriz. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi: 1996 yılından beri birçok fuar, kongre ve organizasyona ev sahipliği yapan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Türkiye’de fuarcılık alanında faaliyet gösteren en büyük kuruluşlardan biridir. Beylikdüzü, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi sayesinde yıl içerisinde birçok kez ziyaretçi akınına uğramaktadır. Beylikdüzü Yaşam Vadisi: Altı etaptan oluşan Beylikdüzü Yaşam Vadisi, alanında Türkiye’nin en büyüklerindendir. Büyüklüğü 1 milyon metre kareye ulaşan Beylikdüzü Yaşam Vadisi, Beylikdüzü sahilinin bir kısmını da içine alır. Burada birbirinden farklı yüzlerce bitki çeşidi ziyaretçilere sunulmaktadır. Şehrin içerisinde yemyeşil bir alan olan Beylikdüzü Yaşam Vadisi, herkesin mutlaka görmesi gereken muhteşem bir yapıdır.

Beylikdüzü Yatırım Analizleri

İstanbul, artan nüfusuna bağlı olarak dışarıya doğru bir şehirleşme gelişimi gösterdiği için İstanbul eski şehir merkezinin dışında kalan bölgeler zaman içerisinde İstanbul şehir merkezi ile birleşmeye sonrasında ise şehrin esas merkezi olmaya başlamıştır. Bu konuda İstanbul Anadolu yakasında Beylikdüzü, Tuzla, Sancaktepe ve Ataşehir gibi örnekler olduğu gibi İstanbul Avrupa yakasında da Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü örnekleri bulunmaktadır. Ancak Beylikdüzü yeni projeler ve göz alıcı fırsatları ile yükselen İstanbul bölgeleri arasında en önemli ve değerli yere sahip olan bölgedir. Toplu ulaşım araçları, Havalimanına olan yakınlığı, E – 5 güzergahı içinde olması ve içerisinde birçok eğitim ve sağlık kurumu barındırması da Beylikdüzü’nü değerli kılan özelliklerdendir.

Beylikdüzü Konut Satış Fiyatları

Beylikdüzü inşaat projelerinin son yıllarda büyük bir artış göstermesi ve bu projelere olan ilginin çok yüksek seviyelerde olması Beylikdüzü’nü değerli kılan özelliklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Beylikdüzü konut satış fiyatları 2.000 TL/m2 ile 4.000 TL/m2 arasında değişmektedir. Yeni Beylikdüzü konut projelerinde ise bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 3.500 TL/m2’dir demek daha doğru olacaktır.

Beylikdüzü’de Konut Kira Fiyatları

Beylikdüzü yeni projelerin merkezi olduğu kadar iş merkezlerinin de oldukça fazla yer aldığı bir lokasyondur. Bu nedenle Beylikdüzü’de konut alım satımı çok olduğu gibi kiralanan konutlar da bir hayli fazladır. Beylikdüzü’nün sosyal ve merkezi yapısı, bulunduğu lokasyonu ve birbirinden güzel Beylikdüzü konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi bir daireyi kiralamak isterseniz birçok seçenek bulabilirsiniz. 100 m2 bir daire kiralamak için 800 TL ile 1.500 TL arasında bir bütçeyi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Beylikdüzü’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Beylikdüzü inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 18,5 senede geri kazanmaktadır. Bu rakam İstanbul şartlarına göre makul bir rakam olup bu da Beylikdüzü’nü gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir lokasyon yapmaktadır.

Beylikdüzü’nde Satılan Konut Sayıları

Yapılan son araştırmalara göre, Beylikdüzü’nde 2017 yılı içerisinde yaklaşık 11.500 adet konut satışı yapılmıştır. Bu da Beylikdüzü’ndeki emlak sektörünün dinamizminin en büyük kanıtlarından bir tanesidir. Birçok gayrimenkul danışmanı ve gayrimenkul yatırım uzmanına göre Beylikdüzü, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak ve merkez ilçelerden biri haline gelecek olan ilçelerden biri olacaktır. Bu çıkarım da Beylikdüzü’ne ve Beylikdüzü projelerine olan talebi her geçen gün artırmakta ve burada yapılan konut projelerine olan ilgiyi yükseltmektedir.

Beylikdüzü Projeleri Zimobi Avantajları

Son yıllarda Beylikdüzü yeni projeler cenneti olarak nitelendirilmekte ve Beylikdüzü konut projeleri hızla yükselmektedir. Ayrıca hayalinizdeki evi sizlere sunmak için çalışan Zimobi de Beylikdüzü inşaat projelerinde size birçok avantaj sağlamakta ve Beylikdüzü projelerinde sizleri %40’a varan indirimlerle ev sahibi yapmak için çalışmaktadır. Beylikdüzü konut projeleri yaşamını Beylikdüzü’nde sürdürmek isteyen herkese konut satın alma konusunda birçok avantaj sunmaktadır. Yapımı tamamlanmış olan ve sahibini bekleyen Delta White Gold, Westside İstanbul, Bey Kasrı Konakları, Nevsa Konakları ve Dora Park 3 gibi birçok lüks yaşam alanı olan projede, Zimobi fırsatlarından yararlanarak hemen taşınmak mümkün…

Ayrıca Alya Penta, Liv Marmara, Babacan Central, Aqua Kavaklı, Marmara Konakları, Kameroğlu Metrohome Suites & Residence, Makyol Yaşam, Innovia, Demir Country, Ahenk İstanbul, Arena Nüans, Deniz İstanbul, Terrace Lotus, Ödül İstanbul ve Babacan Premium gibi birçok proje de Zimobi fırsatları yatırımcıların ve Beylikdüzü’nde konut sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürmektedir. Bu projelerin, 2018 sonunda, 2019’da veya 2020’de teslim tarihleri bulunmaktadır. Bu projeler içerisinde konut sahibi olmak isteyenlerin şimdiden ödemelere başlamaları ve proje bittiğinde ya sıfır borç ile ya da olması gerekenden daha bir borç ile yeni evlerine taşınmaları mümkündür.

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam