Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Büyükçekmece konut projeleri

44 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Büyükçekmece Konut Projeleri

İstanbul Avrupa Yakası’nın batı tarafında bulunan ilçelerden biri olan Büyükçekmece, 250.000’e yaklaşan nüfusu ile İstanbul’un orta kalabalıkta ilçelerinden biridir. Güneyi boydan boya Marmara Denizi ile çevrili olan Büyükçekmece’nin doğusundaki komşu ilçeleri Beylikdüzü ve Esenyurt, batı komşusu ise Silivri’dir. Büyükçekmece ilçesinin kuzey komşu ilçeleri ise Arnavutköy ve Çatalca’dır. 196 kilometre karelik bir alana yayılan ilçe, 1987 yılında Çatalca’dan ayrılarak ilçe statüsüne geçmiştir. İlçe 2009 yılında yapılan değişiklikler sonucunda Gürpınar, Kavaklı ve Yakuplu beldelerini yeni kurulan Beylikdüzü ilçesine, Kıraç ve Esenyurt beldelerini yeni kurulan Esenyurt ilçesine, Bahçeşehir beldesini ise yeni kurulan Başakşehir ilçesine verse de, Çatalca’dan ve Silivri’den ayrılan Celaliye, Kamiloba, Tepecik, Kumburgaz ve Mimarsinan beldeleri ile batıya doğru gelişmiş ve çehresini değiştirmiştir.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sergi ve fuar alanlarından biri olan TÜYAP, Büyükçekmece ilçesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin ise en büyük televizyon kulesi de burada bulunmaktadır. Yazlık bir yer olması sebebi ile yaz nüfusu neredeyse iki katına çıkan Büyükçekmece’nin sahip olduğu büyük ve uzun sahiller, buradaki yaşama yön vermektedir. İçerisinde bulunan birçok alışveriş merkezi, tarihi ve doğal güzellikleri, sosyal imkanları ve sosyalleşme alanları ile Büyükçekmece, İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Büyükçekmece’nin Sosyal Yapısı

1987 yılında ilçe olmasıyla birlikte Büyükçekmece’nin sosyal yapısında önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Hem deniz kenarında hem de İstanbul’a yakın oluşu ilçeyi İstanbulluların yazlık ilçesi haline getirmiş ve burada yazlık siteler yapılmaya başlanmıştır. 2000’li yıllarda İstanbul’da toplu taşımanın da gelişmesi ile birlikte ilçe, tüm yıl yaşamak için elverişli hale gelmiştir. 2009’da ilçenin geçirdiği değişim, metrobüsün ilçeye gelmesi ve TÜYAP’ın etkisi ile birlikte hem gelişimde hem de nüfusta patlama yaşayan ilçe, artık İstanbul’un en büyük yaşam merkezlerinden biri olarak görünmektedir.

Günümüzde Büyükçekmece, farklı gelir ve eğitim düzeyinden birçok insanın birlikte yaşadığı, sosyal imkanları oldukça fazla olan ve sosyalleşme alanlarının şehir hayatına yön verdiği bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Büyükçekmece, dünyanın en büyük üçüncü festivali olarak bilinen ve 2000 yılından bu yana her yıl Temmuz ayının ilk haftası yapılan Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu festival, yurt içinden ve yurtdışından gelerek burada yeteneklerini sergileyen birçok sanatçının etkinliği olarak bilinmekte ve her geçen yıl kapsamını daha da artırmaktadır. Festival, geçtiğimiz yıllarda Sezen Aksu, Sıla, Feridun Düzağaç, Emre Aydın ve Volkan Konak gibi birçok büyük sanatçıyı ağırlamıştır.

Büyükçekmece ve Eğitim

Büyükçekmece İstanbul Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi kampüslerine ev sahipliği yapmaktadır. Bunların haricinde ilçede 58 ilkokul, ortaokul ve lise bulunmaktadır. İlçede birçok anaokulu, iki Anadolu lisesi ve iki meslek lisesi bulunmaktadır.

Büyükçekmece’deki Hastaneler

Büyükçekmece'de bulunan Büyükçekmece Devlet Hastanesi tam teşekküllü bir devlet hastanesidir. Bunun yanısıra ilçede birçok Aile Sağlığı Merkezi bulunmaktadır. Özel Büyükçekmece Kolan Hastanesi, Özel 2000 Tıp Merkezi, Özel Mimaroba Tıp Merkezi, Özel Medicell Tıp Merkezi, Özel Asdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Özel Avrupa Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Özel Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gibi birçok özel sağlık kuruluşu da ilçede hizmet vermektedir.

Büyükçekmece ve Ulaşım

İstanbul’un ana arterleri olan TEM ve D – 100 Karayolları Büyükçekmece’den geçmektedir. Bu da ilçeyi İstanbul’un her yerinden kolaylıkla ulaşılabilir hale getirmektedir. Aynı zamanda İETT ilçeye birçok otobüs seferi yapmaktadır. BUDO’nun feribotları da ilçe iskelesinden kalkmaktadır.

Bunların yanı sıra Büyükçekmece, havalimanına da çok yakın mesafede yer almaktadır.

Büyükçekmece’deki Alışveriş Merkezleri

Büyükçekmece eğitim ve sağlık alanlarında olduğu kadar alışveriş alanında da oldukça fazla seçeneği olan bir ilçedir. İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden olan Aymerkez Alışveriş Merkezi, Corner Life Alışveriş Merkezi, İstanbul Outlet Park ve Atirus Alışveriş Merkezi Büyükçekmece’de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Büyükçekmece’de Fabrika AVM, Gençler AVM ve Eresin AVM gibi orta ölçekli alışveriş merkezleri de hizmet vermektedir.

Büyükçekmece’nin Tarihi ve Doğal Güzellikleri

Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü: Zigetvar Seferi sırasında bu noktaya gelindiğinde askerlerin Büyükçekmece Gölü üzerinden sallarla geçerken yaşadıkları zorluk üzerine Kanuni Sultan Süleyman, buraya bir köprü yapılmasını emretmiştir. Büyükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’nin buluştuğu yere yapılan bu köprü, Kanuni Sultan Süleyman sefer esnasında vefat ettiği için ancak oğlu Sultan II. Selim döneminde tamamlanabilmiştir. Köprü, Büyükçekmece’nin en önemli tarihî eseri olup diğer eserleri de çevresinde barındırmaktadır.

Kurşunlu Han: Tavanının kurşunla kaplı olmasından dolayı bu ismi alan Kurşunlu Han, avlusuz bir han olup Osmanlı zamanında Avrupa’ya giden tüccarların konakladığı büyük bir kervansaraydır.

Sokullu Mehmet Paşa Camii: 1567 yılında Sokullu Mehmet Paşa tarafından ilçeye kazandırılan bu camii, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü’nün başında olmasından dolayı “Köprübaşı Camii” olarak da adlandırılır. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan bu camii, aynı zamanda bugün de ilçenin en büyük ve önemli camilerindendir.

Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi: Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü yakınlarına yapılan bu çeşme de bizzat padişahın emriyle yapılmış ve ilk olarak askerlerin su ihtiyacını karşılamasını sağlamıştır. Günümüzde kapalı olan bu çeşme yine de görülmeye değer bir mimari eserdir.

İmaret Cami: Ne yazık ki bu camiinin kitabesi günümüze dek ulaşamadığı için, yapım tarihi ve yaptıran kişi hakkında bir bilgiye ulaşmak da mümkün değildir. Ancak caminin yapım tarzından anlaşılacağı üzere camii Osmanlı’nın ilk dönemlerinde yapılmıştır. Çünkü camii Bursa mimarisinden izler taşımaktadır. Büyükçekmece’deki ilk yerleşimlere yakın yapıldığı için de caminin uzun süre şehrin en merkezî camisi olduğu düşünülmektedir.

Enver Paşa Köşkü: Osmanlı Devleti’nin son zamanlarında önemli görevlerde bulunmuş olan Enver Paşa’nın ailesi ile birlikte yazlarını geçirdiği köşk olan Enver Paşa Köşkü, günümüzde de zarafetinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Ahşap, havuzlu ve üç katlı olan bu köşk ilçenin en estetik yapılarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

TÜYAP Fuar Merkezi: Türkiye’nin en önemli fuar ve kongre merkezlerinden biri olan TÜYAP, her sene birçok fuara ve kongreye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle her sene Kasım ayında yapılan TÜYAP Kitap Fuarı, büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır.

Büyükçekmece’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Büyükçekmece inşaat projelerinin artması ve büyük rağbet görmesi Büyükçekmece’yi değerli kılan özelliklerden biri olmuştur. Bu nedenle Büyükçekmece’de konut satış fiyatları 2.300 TL/m2 ile 4.000 TL/m2 arasında değişmektedir. Büyükçekmece projelerinde bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 3.500 TL/m2’dir dersek, yatırım yapmak isteyenlere en azından bir fikir vermiş oluruz.

Büyükçekmece’de Konut Kira Fiyatları

Büyükçekmece yeni projelerin olduğu kadar iş merkezlerinin ve şehrin içerinde oturmak isteyenlerin de gözdesidir. Bu nedenle Büyükçekmece’de konut alım satımı çok olduğu gibi kiralanan konutlar da bir hayli fazladır. Bu nedenle Büyükçekmece’de 100 m2 bir daire kiralamak için 800 TL ile 1.500 TL arasında bir bütçeyi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Büyükçekmece’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Büyükçekmece inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 22 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça makul bir rakam olup bu da Büyükçekmece’yi yatırımcıların gözdesi haline getirmektedir.

Büyükçekmece’de Satılan Konut Sayıları

Son verilere göre Büyükçekmece’de 2017 yılı sonunda … adet konut satışı yapılmıştır. Bu da Büyükçekmece’de emlak sektörünün ne kadar hareketli olduğunu göstermektedir.

Büyükçekmece Zimobi Avantajları

Büyükçekmece konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırıyor. İster Doğal Yaşam Köyü, 1Coastal City, Pelican Hill Ihlamur Evleri, Pınartepe Residance, Atlas Vadi Mimaroba, Corner Life Mimaroba, Lavinya Marmara ve Demir La Vida gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Silüet Mimaroba, Yeşilyaka ve Marina 24 gibi teslim tarihi 2018 sonu olan projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır.

Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Büyükçekmece konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile sizin de Büyükçekmece’de bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.

 

 

 SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam