Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Çekmeköy konut projeleri

62 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Çekmeköy Konut Projeleri

Çekmeköy haritası

İstanbul Anadolu yakasının en yeni ilçelerinden biri olan Çekmeköy, 2009 yılına kadar Ümraniye ilçesine bağlı bir belediye iken aynı yıl Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen beldelerini de içine alacak şekilde sınırları çizilmiş, 17 mahalle ve 5 köye sahip bir ilçe statüsüne getirilmiştir. 2009 yılında 135 bin kişi olarak ölçülen Çekmeköy nüfusu günümüzde 248 bindir… Kuzeyinde Beykoz, güneybatısında Ümraniye, güneydoğusunda Pendik ve Sancaktepe ile kuzeydoğusunda ise Şile ilçesi ile komşu olan Çekmeköy’ün İstanbul için ayrı bir önemi vardır. Çekmeköy, İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olarak sahip olduğu ormanları ile şehrin oksijen deposu olarak adlandırılmaktadır. Çekmeköy ormanları sahip olduğu birçok bitki ve hayvan ile şehir sınırları içerisinde nadir görülecek yerlerden biridir ve Çekmeköy sakinleri için bu tarifi imkansız bir ayrıcalıktır.

Çekmeköy’ün Sosyal Yapısı

Çekmeköy, henüz yeni bir ilçe olması sebebi ile farklı birçok kesimden insanın bir arada yaşadığı bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada yaşayan insanların temel amacı, şehrin merkezinde doğa ile iç içe bir ev sahibi olmak ve merkezi bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca Çekmeköy’ün sunduğu fırsatlar bunlarla da sınırlı değildir. Çekmeköy, birçok kültür merkezi, alışveriş merkezi ve park ile bu sosyalleşmeyi artıran bir belediyecilik anlayışına sahiptir. Bir diğer yandan Çekmeköy, henüz yeni bir ilçe olduğu için şehir nüfusu olduğu kadar köy nüfusu da ilçede bulunmaktadır. Merkezin etrafında bulunan köyler ve diğer kırsal bölgelerde yaşan köy nüfusu da başta Çekmeköy olmak üzere tüm İstanbul’a yaptıkları organik ürünler ile değer katmaktadır. Buna ek olarak, Çekmeköy bu avantajını da diğer ilçelere nazaran daha iyi kullanmayı başarmış ve bu köyleri şehir ile entegre bir hâle getirerek, ilçe merkezi çevresinde birçok tabiat parkı ve mesire alanı oluşturulmasını sağlamıştır.

Çekmeköy ve Eğitim

248 bin kişilik nüfusun içerisindeki çocuk ve genç nüfusa kaliteli bir eğitim hizmeti verebilmek amacı ile Çekmeköy’de birçok eğitim kurumu bulunmaktadır. Doğa Koleji, Liv Koleji, Okyanus Koleji, İsabet Okulları, Modafen ve Bahçeşehir Okulları gibi birçok özel eğitim kurumunun bulunduğu Çekmeköy, birçok ilkokul, ortaokul ve lisenin de yanı sıra Özyeğin Üniversitesi’nin Ana Yerleşkesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Çekmeköy’deki Hastaneler

İlçe sınırları içerisinde bulunan tam teşekküllü bir devlet hastanesi olan Çekmeköy Devlet Hastanesi’nin yanı sıra Çekmeköy’de Çekmeköy Tıp Merkezi, Çamlık Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Tıp Merkezi ve Via Hospital gibi birçok özel hastane de Çekmeköy sakinlerine hizmet vermektedir. Çekmeköy ve Ulaşım Çekmeköy, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne çok yakın bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda TEM ve E – 5 bağlantılarının da yakın olduğu Çekmeköy, son yapılan metro çalışmaları ile tüm İstanbul’a raylı sistemler ile de bağlanmıştır. Ayrıca Çekmeköy’de günün her saatinde birçok yere ulaşımı sağlayan otobüsler de mevcuttur.

Çekmeköy’deki Alışveriş Merkezleri

Çekmeköy alışveriş merkezleri açısından oldukça zengin bir İstanbul ilçesidir. İlçe sınırları içerisinde bulunan Atlas Park AVM, Beş Yıldız AVM, Metro Garden, Hisar AVM ve Kardiyum AVM Çekmeköylülerin birçok alışveriş ihtiyacını karşıladıkları yerlerdir.

Çekmeköy’ün Tarihî ve Doğal Güzellikleri

Sahip olduğu yeşil alanları ile İstanbul’un oksijen depolarından biri olan Çekmeköy, akla ilk yeşil alanları ve tabiat parkları ile gelmektedir. Çekmeköy’e yolu düşen herkes bu tabiat parklarını görmeden buradan ayrılmak istememektedir. Bu avantajı ile Çekmeköy’de yaşamak aynı zamanda istenildiği anda kendini doğanın kollarına bırakmak ile aynı anlama gelmektedir. Çünkü Çekmeköy etrafı ormanlar, mesire alanları ve tabiat parkları ile çevrili bir ilçe olup eşine oldukça az rastlanan bir yapıya sahiptir. Çekmeköy’ün gezilecek yerlerine örnekler şunlardır: Taşdelen Mesire Alanı: Çekmeköy, Taşdelen mevkiinde yer alan Taşdelen Mesire Alanı Çekmeköy sakinleri başta olmak üzere birçok ilçeden insanın piknik ve mangal keyfi yapmak için geldiği doğa harikası bir alandır. Bol oksijenli atmosferinde yürüyüşler yaparak da keyfini çıkarabileceğiniz Taşdelen Mesire Alanı’nda her yıl koşu yarışmaları da düzenlenmektedir. Polonezköy Tabiat Parkı: İstanbul’un en büyük yeşil alanlarından biri olan Polonezköy’de bulunan Polonezköy Tabiat Parkı, Çekmeköy’den kolayca ulaşılan bir alan olup özellikle bahar ve yaz aylarında birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Eğer siz de doğa ile iç içe huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız burası tam size göre. Güvercinlik Mesire Alanı: Çekmeköy’ün doğa harikalarından bir diğeri de Güvercinlik Mesire Alanı’dır. Burada sevdikleriniz ile birlikte isterseniz bir hafta içi tatili isterseniz de bir haftasonu keyfi yapabilirsiniz.

Çekmeköy Yatırım Analizleri

İstanbul da diğer metropol şehirler gibi her zaman ve her şekilde sürprizlere açık bir şehirdir. Çekmeköy, bundan yirmi sene öncesine kadar Ümraniye’ye bağlı küçük bir belde belediyesi iken ilk önce ilçe statüsü kazanmış ve ardından günümüzde İstanbul’un yükselen değerlerinden biri haline gelmiştir. Gerek ulaşım ağlarına olan yakınlığı gerekse merkezi konumu sebebi ile Çekmeköy için birçok uzman tarafından da oldukça verimli bir grafik çizilmektedir. Bu nedenle Çekmeköy’e yapacağınız her yatırım kısa ve uzun vadede sizin için oldukça kârlı bir yatırım olacaktır. Bunu çok iyi analiz eden birçok yerli ve yabancı yatırımcı da İstanbul’daki yatırımlarında Çekmeköy’e de yer vermektedir. Çekmeköy’e yapılacak her yatırım, yatırım sahibine kazandırmaktadır ve kazandırmaya devam edecektir.

Çekmeköy’de Konut Satış Fiyatları

Özellikle son on yıl içerisinde artan Çekmeköy inşaat projelerinin büyük bir ilgi ile karşılanması Çekmeköy’ün değerini artırmıştır. Çekmeköy’da konut satış fiyatları 2.400 TL/m2 ile 5.500 TL/m2 arasında değişmektedir. Minimum ve maksimum fiyat arasındaki uçurum bölgede apartman tarzında binaların yanı sıra villa tipi yeni sitelerin de bulunmasıdır. Bu nedenle yeni Çekmeköy konut projelerinde bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 4.500 TL/m2’dir dememiz mümkün olacaktır.

Çekmeköy’de Konut Kira Fiyatları

Çekmeköy yeni projelerin olduğu kadar iş merkezlerinin ve merkezi bir konumda yaşamak isteyenlerin de tercihleri arasındadır. Bu nedenle Çekmeköy’de konut alım satımı çok olduğu gibi kiralanan konutların sayısı da az değildir. Çekmeköy’ün sakin yapısı, lokasyonu ve birbirinden şık Çekmeköy konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi bir daireyi kiralayabilirsiniz. Çekmeköy’de 100 m2 bir konut için kiralar 1.000 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir.

Çekmeköy’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Çekmeköy inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 20 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre makul bir rakam olup bu da Çekmeköy’ü gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir lokasyon olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Çekmeköy’de Satılan Konut Sayıları

İstatistiklere göre Çekmeköy’de 2017 yılı içerisinde yaklaşık 5000 adet konut satışı yapılmıştır. Bu da Çekmeköy’de emlak sektörünün canlılığını ve dinamizminin en büyük kanıtıdır. Uzmanlara göre Çekmeköy, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda merkez ilçelerden biri haline gelecek ve değerini katlayarak artıracaktır. Bu da Çekmeköy’a ve Çekmeköy projelerine olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır.

Çekmeköy Projeleri Zimobi Avantajları

Çekmeköy konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster 216 Butik Plus Rezidans, Terrace Koru, Dream Life Konutları, Essa Flora Evleri, Kasaba 3. Etap, Reşadiye Villaları, Dört Mevsim Evleri, Çamlık 18, Corner Town, Mira Çekmeköy, Polat Park, Happy Park Taşdelen Flats, Alemdağ Konutları, Mega Kent, New Life Çekmeköy, Villaparts Çekmeköy, Bolelli Dream, Abaküs Park, Casa Fiore, Konsept Çekmeköy, Sultan Reşat Konakları, Çamlı Vadi Konutları, Maya Vera, Dekon Silva, Aktürk Rapsodi Evleri, Etna Turkuaz Evleri, Daphne Garden Residance, Ivory Taşdelen ve Nayla Konakları gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Ağaoğlu Çekmeköy Park, Aletha Moonpark ve New Nişantepe gibi teslim tarihi 2018’den 2020’ye değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolay… Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Çekmeköy konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Çekmeköy’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır. Eğer siz de İstanbul’un bu çiçeği burnunda ilçesinde yeni bir konut sahibi olarak sevdikleriniz ile birlikte yepyeni bir yaşama başlamak istiyor ancak ne yapacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız hemen bize ulaşın, hayallerinizi birlikte gerçekleştirelim…

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam