Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Esenyurt konut projeleri

120 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Esenyurt Konut Projeleri

İstanbul’da sahip olduğu önem ve bir milyona yaklaşan nüfusu ile Esenyurt, birçok ilden daha fazla nüfusa ve genişliğe sahip olup İstanbul’un 39 ilçesi içerisinde en çok projeye ev sahipliği yapan, en hızlı gelişen ve altyapı – üstyapı çalışmalarını en hızlı şekilde tamamlayan modern bir metropol ilçesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuzeyinde Başakşehir ve Arnavutköy ilçeleri ile, batısında Büyükçekmece ilçesi ile, güneyinde Beylikdüzü ilçesi ile ve doğusunda ise Avcılar ilçesi ile komşu olan Esenyurt ilçesi, aynı zamanda İstanbul’un yeni yaşam merkezlerinden biri olarak bilinmektedir…

Esenyurt’un Sosyal Yapısı

İlk yerleşimlerin 19. yüzyılın başlarında görüldüğü Esenyurt’un o zamanki adı olan Eşkinoz’un ismi, bugün hâlâ Esenyurt’a bağlı bir mahallede yaşatılmaktadır. 1967 yılında Esenyurt adını alan bölge bu yıllarda ilk önce Romanya’dan ve Bulgaristan’dan gelen göçmenlerin yerleştiği daha sonra Anadolu’dan gelen göçmenlerin yerleştiği bir bölge halini almıştır.

70’li yıllardan itibaren Esenyurt, İstanbul’a olan büyük göç dalgalarının bir durağı olmuş, 2000’li yıllarda nüfusu 400 bine dayanmıştır. Bu zamana kadar Büyükçekmece’nin bir ilçesi olarak kalan Esenyurt, daha sonra 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

2008 yılından itibaren ilçe statüsüne kavuşan Esenyurt, bu tarihten itibaren yeni konut projelerinin merkezlerinden biri olmuş ve İstanbul nüfusunun büyük bir bölümüne ev sahipliği yapar hale gelmiştir. Öyle ki Esenyurt, sadece İstanbul’un en kalabalık ilçesi değil aynı zamanda birçok Anadolu ilinden de kalabalık bir ilçe olmuştur…

Esenyurt, sahip olduğu benzersiz konut projeleri ile birlikte artık her kesimden ve her sınıftan insanın yaşadığı kozmopolit bir ilçe konumuna gelmiş, ancak toplu taşıma hizmetlerinin daha da iyileşmesi ile birlikte çevre ilçelerde çalışan beyaz ve mavi yakalı çalışanların da tercih ettiği bir ilçe olmaya başlamıştır.

Bunun haricinde Esenyurt Belediyesi de Esenyurt’un sosyal yapısına yönelik kültürel ve sanatsal etkinliklerini devam ettirmektedir.

Esenyurt ve Eğitim

1 milyona yaklaşan nüfusu ile Esenyurt, çok genç ve dinamik bir nüfusa da sahiptir. Bu nüfusun ilçeden uzakta eğitim görmemesi için Esenyurt’ta gerek devlet gerek ise özel sektör eli ile birçok eğitim kurumu açılmıştır. Esenyurt’ta bugün devlete ait ana okulu, ilk okul, orta okul ve liselerin toplam sayısı 93’ü bulmaktadır. Bunun haricinde Esenyurt’ta ERA Koleji, Vizyon Koleji, Okyanus Koleji, Çınar Koleji, Bahçeşehir Koleji, Doğa Koleji, Topkapı Koleji, Özel Burçak Okulları ve İlkemir Koleji gibi birçok özel eğitim kurumu da hizmet vermektedir.

Ayrıca 2013 yılında faaliyete geçen İstanbul Esenyurt Üniversitesi de, İstanbul’da bulunduğu ilçenin adını taşıyan nadir üniversitelerden biri olup hem ilçenin ismine hem de İstanbul’a değer katarak çalışmalarına devam etmektedir. Bununla birlikte Beykent Üniversitesi’nin de Esenyurt’ta bir kampüsü bulunmaktadır.

Esenyurt’taki Hastaneler

Yüksek nüfusu ile sağlık hizmetleri için de büyük bir önem arz eden Esenyurt’ta tam teşekküllü bir devlet hastanesi olan Esenyurt Devlet Hastanesi’nin haricinde Kızılay Hastanesi, Doğa Hospital, Özel Elitium Tıp Merkezi, Özel Esencan Hastanesi, Özel Avrupa Tıp Merkezi, Özel Yeni Hayat Cerrahi Tıp Merkezi, Özel Mutlu Yaşam Tıp Merkezi, Özel Mediplus Tıp Merkezi, Özel Avrupagöz Esenyurt Göz Merkezi, Özel Çavuşoğlu Esenyurt Diyaliz Merkezi, Özel Reyap Hastanesi, Özel Eslife Hastanesi ve İstinye Üniversitesi Hastanesi de hizmet vermektedir.

Esenyurt ve Ulaşım

Şüphesiz ki Esenyurt’un bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de sağladığı ulaşım kolaylığıdır. Esenyurt, İstanbul’un her yerine kolayca ulaşılabilecek bir konumda yer almakta olup gerek E – 5 gerek ise TEM otoyollarına olan bağlantıları ile oldukça avantajlı bir lokasyona sahiptir. Ayrıca sahip olduğu otobüs hatları, metrobüs ve yapımı devam eden metro hattı ile Esenyurt’a ulaşım her geçen gün daha da kolaylaşmaktadır.

Esenyurt’tan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 25, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 30, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ise 43 dakikada ulaşmak mümkündür. Ayrıca Esenyurt, İstanbul Yeni Havalimanı’na da 20 dakika mesafede yer almaktadır.

Esenyurt’taki Alışveriş Merkezleri

Esenyurt’un sakinlerine sağladığı kolaylıklardan biri de birçok alışveriş merkezine sahip olmasıdır. Esenyurt’ta Akbatı ile başlayan alışveriş merkezi furyası Eskule, Torium, Marmara Park, Carrefour ve Bauhaus’un verdiği hizmetler ile devam etmektedir. Ayrıca Esenyurt’ta City Center AVM, Sunflower Life Center AVM, Esen Park AVM, Moda Park AVM ve Parkway gibi alışveriş merkezleri de hizmet vermektedir.

Esenyurt’un Tarihî ve Doğal Güzellikleri

Gerek yüz ölçümü gerekse nüfus bakımından İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Esenyurt, oldukça kozmopolit yapısı ile birçok kesimden insanın birlikte yaşadığı bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem merkezi konumu hem de imkanları ile her geçen gün gelişmeye devam eden Esenyurt, tarihi ve doğal güzellikler bakımından eski bir yerleşim tarihine sahip olmadığı için sönük kalsa da yapılan yeni yatırımlar ile Esenyurt’ta gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlerden birkaçı şu şekildedir.

Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi: Modern bir mimariye sahip olan ve Esenyurt bulvarında bulunan Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi, 850 kişilik çok amaçlı salonu, kafeteryaları, kütüphanesi, sergi salonları, galeri salonları, son teknoloji ile donatılmış sinema salonları ve birçok sosyal imkanı ile tüm Esenyurtluların verimli ve keyifli bir şekilde vakit geçirebilecekleri bir yerdir.

Pelit Çikolata Müzesi: Esenyurt’un en neşeli köşelerinden biri olan Pelit Çikolata Müzesi, hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça ilgi çekici bir yapıya sahip olup tüm çikolata severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir müzedir. Her gün ziyarete açık olan Pelit Çikolata Müzesi’ne sadece İstanbul’dan değil, tüm Türkiye’den de ziyaretçiler gelmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı: Sosyal aktivite alanları, spor merkezleri ve yürüyüş parkurları ile Esenyurt’un parlayan yıldızları arasında gösterilen Recep Tayyip Erdoğan Parkı aynı zamanda Türk ve Fin hamamlarına, saunalara ve yüzme havuzlarına da içerisinde bulundurduğu sağlık merkezinde ev sahipliği yapmaktadır.

Esenyurt Alışveriş Merkezleri: İstanbul’un AVM cenneti olarak da bilinen Esenyurt, bu ismin hakkını verircesine alışveriş meraklılarını ağırlamaktadır. Eğer alışveriş yapmayı çok seviyorsanız, Esenyurt sizin için vazgeçilmez bir lokasyon olacaktır.

 

Esenyurt Yatırım Analizleri

Esenyurt, İstanbul’un yeni yerleşim merkezlerinden biri olması birçok avantaja sahip olmasına neden olmuştur. İstanbul’a yapılan yatırımların merkezlerinden biri haline gelmesi sebebiyle de Esenyurt, yatırımcıların birincil tercihlerinden olmuştur. E – 5 ve TEM otoyollarına, havalimanına, diğer şehir merkezlerine, iş merkezlerine, metroya ve birçok otobüs güzergahına yakınlığı ile dikkat çeken Esenyurt, ayrıca Avcılar ve Beylikdüzü gibi yerlere olan yakınlığı ile de tercih edilmektedir.

Esenyurt’ta Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Esenyurt inşaat projelerinin artması ve büyük rağbet görmesi Esenyurt’un değerini artıran özelliklerden biri olmuştur. Bu nedenle Esenyurt’ta konut satış fiyatları 1.500 TL/m2 ila 2.500 TL/m2 arasında değişmektedir. Bu nedenle, Esenyurt konut projelerinde sıfır bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 2.800 TL/m2’dir diyebiliriz.

Esenyurt’ta Konut Kira Fiyatları

Esenyurt yeni projelerin olduğu kadar yeni iş merkezlerinin ve şehir merkezinde oturmak isteyenlerin de tercihleri arasındadır. Bu nedenle Esenyurt’ta konut alım satımı çok olduğu gibi kiralanan konutlar da bir hayli fazladır. Esenyurt’un dinamik yapısı, lokasyonu ve birbirinden şık Esenyurt konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi 100 m2 bir daireyi kiralamanın bedeli ortalama aylık 1.250 TL’dir.

Esenyurt’ta Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Esenyurt inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 20 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygun bir rakam olup bu da Esenyurt’u gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir bölge olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Esenyurt’ta Satılan Konut Sayıları

Elimizdeki son veriler bize 2017 yılı sonunda Esenyurt’ta 11.885 adet konut satışı yapıldığını söylemektedir. Bu da Esenyurt’ta emlak sektörünün ne kadar hareketli olduğunu göstermektedir. Uzmanlara göre Esenyurt, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak olan ilçelerden biri olacaktır.

Esenyurt Projeleri Zimobi Avantajları

Esenyurt konut projelerinde bir konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Terrace Lotus, Terrace Mix, Crown Deluxe, Gist Park, Nova Residance, Delta Deluxe, Milpark Plus ve Phuket Life gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Aris Grand Tower, Bosspoint, Fly Family Residance, Onur Park Life, Ödül İstanbul, Meydan Ardıçlı ve Babacan Premium gibi teslim tarihi 2018’den 2020’ye değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır.

Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Esenyurt konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile sizin Esenyurt’ta bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.


SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam