Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Kağıthane konut projeleri

59 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Kağıthane Konut Projeleri

Kağıthane haritası

İstanbul’un Avrupa Yakası içlerinde Haliç’in kıyısında bulunan bir ilçe olan ve nüfusu 439 bin kişi olan Kağıthane, kuzeyinde Sarıyer, doğu ve güney kesimlerinde Şişli, batısında Eyüpsultan, güneybatısında Beyoğlu ve kuzeydoğusunda Beşiktaş ilçeleri ile komşu olup aynı zamanda tarihî ve doğal bir güzelliğe sahip olan Haliç’e olan kıyısı ile de dikkat çekmektedir. Adını ilçenin isminden alan Kağıthane Deresi de özellikle son yıllarda yapılan ıslah çalışmaları ile ilçenin değer kazanmasında etkili olmuştur. Yerinde dönüşüm projeleri, yeni lüks konut projeleri, toplu taşıma olanakları, içerisinde bulundurduğu Dolmabahçe ve Kağıthane otoyol tünelleri, İstanbul Yeni Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne olan yakınlığı ile Kağıthane oldukça merkezî ve önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca boğaza yapılması planlanan üç katlı Büyük İstanbul Tüneli de Kağıthane’ye çok yakın bir noktada planlanmıştır… Günümüzde Kağıthane toplamda 19 mahalleye sahip olup buralarda Avrupa Yakası’nın oldukça önemli ofis ve konut projelerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Başbakanlık Osmanlı Arşivi başta olmak üzere birçok kamu ve özel kuruluş da Kağıthane’de bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kağıthane Belediyesi’nin her geçen gün ilçenin değerini artırmaya yönelik yaptığı çalışmalar olumlu sonuçlar vermekte ve Kağıthane ismini daha çok duyurmaktadır.

Kağıthane’nin Sosyal Yapısı

Kağıthane kurulduğu yıllarda Şişli’ye bağlı küçük bir köy olsa da zaman içerisinde önce bir mahalleye sonra bir semte ve en sonunda büyük bir ilçeye evrilmiş, Şişli’den ayrılarak ilçe statüsüne geçmiştir. Kağıthane, birçok farklı kesimden insanın gerek ev gerek ise iş lokasyonu olan ve herkesin bir arada hoşgörü ve saygı ile yaşadığı bir İstanbul ilçesidir. İlçede birçok alışveriş merkezi, sinema ve sosyal imkanların sağlandığı kültür merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca ilçe Sadabad Sahnesi’ne de ev sahipliği yapmakta ve bu sayede tiyatro severler için oldukça uğrak bir lokasyon haline gelmektedir. Kağıthane, hem ulaşım imkanlarına hem de iş merkezlerine olan yakınlığı ile özellikle son yıllarda birçok insanın tercih ettiği bir bölge olmuş, bu sayede değer kazanmış ve yatırımcıların da gözdelerinden biri haline gelmiştir.

Kağıthane ve Eğitim

Kağıthane, İstanbul için önemli bir yerleşim merkezi olduğu kadar aynı zamanda önemli bir eğitim lokasyonu olarak dikkat çekmektedir. İlçede yer alan birçok ilkokul, ortaokul ve liseye ek olarak, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’ne, İstanbul Haliç Üniversitesi’ne ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin birçok ek binasına ev sahipliği yapmaktadır. Kağıthane’deki Hastaneler Kağıthane sağlık hizmetleri konusunda da İstanbul’un önde gelen ilçelerindendir. Kağıthane’nin yüksek nüfusun da bunda etkisi büyüktür. Kağıthane sınırları içerisinde bulunan Kağıthane Devlet Hastanesi’nin yanı sıra Derindere Hastanesi, Yeni Huzur Tıp Merkezi, Gültepe Avicenna Hastanesi, Özel Levent Hastanesi, Avrasya Hastanesi, Bio – Mar ve Özel Esha Cerrahi Tıp Merkezi gibi birçok sağlık kuruluşu da burada yer almaktadır.

Kağıthane ve Ulaşım

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bağlantı yollarını barındıran Kağıthane, bu nedenle Şişli, Okmeydanı, Hasdal, Kemerburgaz, Göktürk ve Mahmutbey gibi İstanbul otoyolları arasında oldukça önemli yerlere de ulaşmak için avantajlı bir yerdir. TEM ve E-5 otoyoluna olan yakınlığı, içerisinden geçen birçok otobüs ve metro ile Kağıthane toplu taşıma açısından da oldukça zengin bir lokasyondur.

Kağıthane’deki Alışveriş Merkezleri

Kağıthane artan nüfusu ve merkezî konumu sebebi ile alışveriş merkezlerinin de gözde lokasyonlarından biridir. Vadi İstanbul AVM ve Axis Kağıthane’ye ev sahipliği yapan Kağıthane ayrıca devasa bir gökdelenin altında bulunan ve gökdelen ile aynı adı taşıyan İstanbul Sapphire AVM’nin de bulunduğu yerdir.

Kağıthane’nin Tarihî ve Doğal Güzellikleri

Eğer tarihî ve doğal güzellikleri seviyorsanız Kağıthane bu bakımdan şehir içerisinde sizin isteklerinizi karşılayabilecek bir yapıdadır. Bol oksijenli ve yüksek tepeleri ile Kağıthane’de gezilecek birçok yer bulmak mümkündür. Özellikle son yıllarda yapılan ıslah, yenileme ve restorasyon çalışmaları ile ilçe bu açıdan bir hayli çekici hale gelmiş ve ziyaretçilerin beğenisini kazanmıştır. İşte Kağıthane’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken birkaç yer… Hasbahçe Mesire Alanı: Osmanlı zamanından beri tarihî ve doğal güzelliği korunan Hasbahçe Mesire Alanı, oldukça önemli bir lokasyona sahip olup tarih boyunca Osmanlı’nın en güzel lalelerine ev sahipliği yapmış ve sahip olduğu bahçe dekorasyonları ile herkesi kendine hayran bırakmıştır. Eğer şehrin içerisinde doğa ile buluşmak ve temiz havanın tadını çıkarmak istiyorsanız Hasbahçe bunun için harika bir seçim olacaktır. Miniatürk: Türkiye’nin küçük modeli olarak adlandırılan Miniatürk Park, Türkiye’de ve eski Osmanlı topraklarında bulunan 134 mimarî eserin 1/25 boyutunda küçültülmüş minyatürlerini barındırmaktadır. Ziyarete açıldığı günden bu yana milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan bu tematik park, İstanbul’un önemli turistik merkezleri arasındadır. Miniatürk, her sene milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi kabul etmektedir. Sadabad Camii: Sultan Abdülaziz döneminde yaptırıldığı için Aziziye Camii olarak da adlandırılan Sadabad Camii, Türk – Osmanlı mimarî anlayışının en güzel örneklerinden biridir. 1997 yılında geçirdiği büyük ve aslına uygun restorasyondan sonra ziyarete tekrar açılan camii, biri Hünkar İskelesi diğeri Vezir İskelesi olmak üzere iki ayrı iskeleye sahiptir. Sadabad Camii, Kağıthane’de tarihi ve doğal güzellikleri bir arada barındıran yapılardan biri olup tüm ziyaretçilerine kendine hayran bırakmaktadır.

Kağıthane Yatırım Analizleri

Kağıthane, toplu ulaşıma, şehrin diğer merkezî iş ve yerleşim noktalarına ve bağlantı yollarına olan yakınlığı, tarihî ve doğal güzellikleri, sahip olduğu yeni ve lüks konut projeleri ile İstanbul’un yükselen değerleri arasında gösterilmektedir. Bu nedenle Kağıthane yalnızca yerli yatırımcının değil yabancı yatırımcıların da gözdesi haline gelmiş ve son yıllarda burada birçok konut ve işyeri yeni sahiplerine kavuşmuştur.

Kağıthane’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda oldukça yüksek hızda artan Kağıthane inşaat projelerinin büyük rağbet görmesi hem İstanbul’un hem de Kağıthane’nin imajına olumlu etki yapmıştır. Kağıthane’da konut satış fiyatları 2.500 TL/m2 ile 4.500 TL/m2 arasında değişmektedir. Aradaki farkın bu kadar yüksek olması bölgede dönüşmeyi bekleyen çok eski binaların yanı sıra yeni ve lüks konut projelerinin bir arada olmasıdır.Bu nedenle yeni Kağıthane konut projelerinde bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 3.500 TL/m2’dir diyebiliriz.

Kağıthane’de Konut Kira Fiyatları

Kağıthane yeni projelerin ve iş merkezlerinin bulunduğu bir konum olarak oldukça merkezi bir lokasyonda bulunduğu için tüm bu noktalara yakın oturmak isteyen insanların da ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Kağıthane, kira piyasasının da oldukça canlı olduğu bir bölgedir. Kağıthane’da 100 m2 bir daire için kiralar 1.100 TL ile 1.900 TL arası fiyatlarda değişmektedir.

Kağıthane’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Kağıthane inşaat projelerine yapılan yatırımlar ortalama 19 senede geri dönüş sağlamaktadır. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygundur. Bu da Kağıthane’yi yatırım yapmak açısından oldukça mantıklı bir lokasyon olarak karşımıza çıkartmaktadır.

Kağıthane’de Satılan Konut Sayıları

Yapılan son araştırmalara göre, Kağıthane’de 2017 yılı içerisinde yaklaşık 4.700 adet konut satışı yapılmıştır. Kağıthane, emlak sektörünün oldukça hareketli bir lokasyon olduğu için, bu rakamın önümüzdeki yıllarda katlanarak artması beklenmektedir. Halihazırdaki bu rakamlar ve Kağıthane projelerine olan ilgi her geçen gün buranın değerini artırmaktadır.

Kağıthane Projeleri Zimobi Avantajları

Kağıthane konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık Kağıthane’de de ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Atiye Residance, Nurol Life, Vera Residance, Entepe Kağıthane ve Levent Life gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Seba Suites, Kağıthane Hasbahçe Evleri, Bella Residance, Metropark, Mint Çağlayan, Mint E-5, Porta Vadi, Seba Flats Residance, Kordon İstanbul, Vista Kağıthane, Mevsim İstanbul ve Levent Life Residance gibi teslim tarihleri 2018’den 2019’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır. Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Kağıthane konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Kağıthane’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam