Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Kartal konut projeleri

88 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Kartal Konut Projeleri

Kartal haritası

Marmara Denizi’nin kıyısı boyunca uzanan ve İstanbul Anadolu Yakası’nın yükselen değerlerinden biri olan Kartal, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. Kırsal bölgeleri ile birlikte İstanbul’un yüzölçümü olarak büyük ilçelerinden olan Kartal’ın nüfusu 2017 yılı itibari ile 446 bin olarak belirlenmiştir. Kuzeyinde Sancaktepe, doğusunda Pendik, batısında Maltepe ve kuzeydoğusunda Sultanbeyli ilçeleri ile komşu olan Kartal’ın sınırları içerisinde İstanbul’un en yüksek noktası olan Aydos Dağı’nı da bulunmaktadır. Kartal’ın bir başka doğal güzelliği olan Yakacık Tepesi ise “İstanbul’un balkonu” olarak adlandırılmaktadır.

Kartal’ın Sosyal Yapısı

Kartal, İstanbul’un bir ilçesi olmasına rağmen Ankara, Kocaeli ve Bursa gibi büyükşehirlere olan yakınlığı ile dikkat çekmiştir. Bu nedenle Kartal, ilk olarak bir sanayi bölgesi olarak kullanılmış ve bu yönde gelişmiştir. Ancak Türkiye’de özellikle 80’li yıllarda artan köyden kente göç, Kartal’ı da çokça tercih edilen bir yerleşim yeri haline getirmiştir. Kartal’da yıllar içerisinde artan nüfus birçok farklı yaşam tarzını hep birlikte paylaşan bir sosyokültürel yapıya dönüşmüş ve Kartal, İstanbul’un merkezî yaşam alanlarından biri haline gelmiştir. Bugün de Kartal’da birçok alışveriş merkezi, sinema, mağaza ve kültür merkezi bulunmaktadır.

Kartal ve Eğitim

Kartal, İstanbul için önemli bir yerleşim merkezi olduğu kadar aynı zamanda önemli bir eğitim lokasyonudur. Kartal’da bulunan birçok ilkokul, ortaokul ve lisenin yanı sıra, birçok üniversitenin de ana kampüsü ya da birkaç fakültesi Kartal’da yer almaktadır. Marmara Üniversitesi’nin Kartal Yerleşkesi, İstanbul Gedik Üniversitesi’nin Ana Kampüsü ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Dragos Kampüsü bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Kartal’daki Hastaneler

Kartal gerek bulunduğu konum gerek ise yüksek nüfusundan dolayı, sağlık hizmetleri konusunda da oldukça gelişmiş bir ilçedir. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kartal Yavuz Sultan Selim Devlet Hastanesi ve Kartal Ağız – Diş Sağlığı Hastanesi gibi devlet hastanelerinin yanı sıra Kartal, Vera Hastanesi, Birlik Hastanesi, Avicenna Umut Hastanesi, Kızılay Hastanesi, İbni Sina Hastanesi ve Türkmed gibi birçok özel hastaneye de ev sahipliği yapmaktadır.

Kartal ve Ulaşım

Kartal karayolu, denizyolu ve demiryolu ile yapılan ulaşımlarda oldukça kilit bir noktaya sahiptir. Aynı zamanda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na olan yakınlığı ile de bilinen Kartal, bu nedenle de oldukça değerli bir lokasyondur. E – 5 karayolunun yanı başında yer alan Kartal ilçesinden Adalar’a ve Yalova’ya da feribotla ulaşmak mümkündür. Kartal’dan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlantı yolları bulunmakla birlikte, Bağdat Caddesi ve Tuzla – Bostancı Sahi Yolu Kartal’ın en önemli ulaşım hatlarındandır. Şu anda tadilatta olsa da kısa sürede tekrar İstanbul’a kazandırılması amaçlanan Halkalı – Gebze Banliyö Hattı’nın önemli duraklarından biri olan Kartal’dan Adapazarı Ekspresi ile yolculuk yapmak da mümkündür. Ayrıca Kadıköy – Tavşanlı Metro Hattı da Kartal’dan geçmektedir.

Kartal’daki Alışveriş Merkezleri

Kartal alışveriş yönünden de oldukça çeşitli ve zengin seçeneklere sahiptir. Anatolium, M1 Kartal ve Poligron gibi alışveriş merkezlerine sahip olan Kartal’da ayrıca birçok mağaza ve dükkan da farklı sektörlerde hizmet vermektedir.

Kartal’ın Doğal Güzellikleri

Kartal, özellikle doğal güzellikler ile insanları kendine hayran bırakan bir İstanbul ilçesidir. Kartal’ın sahip olduğu doğal güzelliklere Aydos Tepesi, Aydos Ormanı, Dragon Tepesi ve Kartal Sahili örnek olarak gösterilebilir. Aydos Tepesi: İstanbul’un en yüksek noktası olan 537 metre yüksekliğindeki Aydos Tepesi, Kartal’da bulunmaktadır. Kartallılar ve tüm İstanbullular için özellikle haftasonları bir piknik alanı olarak kullanılan Aydos Tepesi’nde yürüyüş parkurları ve çocuk parkları da bulunmaktadır. Burada, özellikle yaz aylarında piknik yaparak doğanın tadını çıkarabilir ve Aydos Tepesi’nin sahip olduğu eşsiz manzara sayesinde huzur bulabilirsiniz. Aydos Ormanı’nın güzelliğini Aydos Tepesi’nden seyretmek de büyük bir keyiftir. Aydos Ormanı: Şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin aklına gelen ilk adreslerden biri olan Aydos Ormanı, Kartal ilçesindedir. Birbirinden güzel ve renkli çiçeklere, birçok ağaç türüne ve piknik alanlarına ev sahipliği yapan Aydos Ormanı’nda ayrıca yürüyüş ve koşu parkurları, kahvaltı yapmak için uğrayabileceğiniz birbirinden güzel kahvaltı salonları ve çocuk oyun alanları da bulunmaktadır. Aydos Ormanı, tertemiz havası ile İstanbul’da size kendinizi oldukça şanslı hissettirecek yerlerden biridir. Burada güzel bir haftasonu kahvaltısı yapabilir, ATV turlarına katılabilir ve doğanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Dragos Tepesi: Yeşilin ve mavinin buluştuğu muhteşem bir doğa harikası olan Dragos Tepesi, manzarası ile Kartal’ın en güzel yerlerinden biridir. Dragos Tepesi, her mevsim sahip olduğu farklı güzelliği ile herkesin dikkatini çeken mükemmel bir doğa harikasıdır. Kartal Sahili: Artık Kartal’ın simgesi haline gelen sahi yolu, tam 17 km uzunluğu ile ülkemizdeki en uzun sahil yollarından biridir. Sahil boyunca yer alan birçok kafe ve restoranda Kartal’ın eşsiz deniz manzarasına karşı sevdikleriniz ile birlikte çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kartal Yatırım Analizleri

Kartal, İstanbul’un eski yerleşim merkezlerinden biri olması ve sahip olduğu birçok avantaj sebebi ile son yıllarda İstanbul’a yapılan yatırımların merkezlerinden biri haline gelmiştir. E – 5’e, havalimanına, diğer şehir merkezlerine, iş merkezlerine, metroya ve birçok otobüs güzergahına yakınlığı ile bilinen Kartal, ayrıca Kadıköy ve Üsküdar gibi yerlere olan kısa mesafesi ile de ilgi toplamaktadır. Bu nedenle Kartal konut projeleri son yıllarda birçok yerli ve yabancı yatırımcının gözdesi konumundadır.

Kartal’da Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Kartal inşaat projelerinin artması ve büyük rağbet görmesi Kartal’ı değerli kılan özelliklerden biri olmuştur. Kartal’da konut satış fiyatları 2.600 TL/m2 ile 4.500 TL/m2 arasında değişmektedir. Yeni Kartal konut projelerinde bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 4.000 TL/m2’dir diyebiliriz.

Kartal’da Konut Kira Fiyatları

Kartal yeni projelerin olduğu kadar iş merkezlerinin ve şehrin içerinde oturmak isteyenlerin de gözdesidir. Bu nedenle Kartal’da konut alım satımı çok olduğu gibi kiralanan konutlar da bir hayli fazladır. Kartal’ın nezih yapısı, bulunduğu konumu ve birbirinden şık Kartal konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi bir daireyi kiralayabilirsiniz. Kartal’da kiralar 1.100 TL/ay ile 1.800 TL/ay arasında değişmektedir.

Kartal’da Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Kartal inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 20 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre makul bir rakam olup bu da Kartal’ı gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir lokasyon yapmaktadır.

Kartal’da Satılan Konut Sayıları

Son verilere göre Kartal’da 2017 yılı içerisinde yaklaşık 6.800 adet konut satışı yapılmıştır. Bu da Kartal’da emlak sektörünün ne kadar hareketli ve Kartal’ın bu konuda ne kadar dinamik olduğunu gözler önüne sermektedir. Uzmanlara göre Kartal, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak olan ilçelerden biri olacaktır. Bu da Kartal’a ve Kartal projelerine olan ilgiyi her geçen gün artırmaktadır.

Kartal Projeleri Zimobi Avantajları

Kartal konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırıyor. İster Kartal 101 Residance, Gökdeniz Kartal, Pega Kartal, Çukurova Balkon, Msy Tepe 3, Safi Espadon, Saklı Vadi Konakları, Residance Eagle, Daire Kartal ve Cordella Kartal gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Şehr-i Deniz, Metsan Nexus Kartal, Referans Kartal Kordonboyu, Helis More Residance, Zer Kartal, Referans Kartal Towers, Helenium Sky Suite ve AND Pastel gibi teslim tarihi 2018’den 2019’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır. Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Kartal konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Kartal’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam