Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Küçükçekmece konut projeleri

43 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Küçükçekmece Konut Projeleri

İstanbul’un batısında yer alan ve ilçeye adını veren Küçükçekmece Gölü’nün kıyısında bulunan bu İstanbul ilçesi, güneyinde Marmara Denizi ve Bakırköy ilçesiyle, doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar ilçeleri ile, kuzeyinde Başakşehir ilçesi ile batısında ise Küçükçekmece Gölü ve Avcılar ilçesi ile komşudur…

1987 yılında Bakırköy ilçesinden ayrılarak ilçe statüsüne kavuşturulan Küçükçekmece, İstanbul’da yaşam standartlarının en yüksek olduğu ilçelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüz itibari ile Küçükçekmece sahip olduğu 770 bin nüfusu ile aynı zamanda İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri konumundadır.

Sahip olduğu kalabalık nüfusu, merkezi lokasyonu ve sunduğu diğer avantajlar ile Küçükçekmece, günümüzde emlak projelerinin ilk adreslerinden biri olarak bilinmektedir.

Küçükçekmece’nin Sosyal Yapısı

Küçükçekmece, eski yıllarda merkeze olan ulaşım sorunu ve uzaklığı sebebi ile çok kalabalık bir nüfusa sahip olamamış, bu nedenle de irili ufaklı dağınık evlerin hüküm sürdüğü bir bölge olarak kalmıştır. Ancak zaman içerisinde altyapı ve üstyapı çalışmaları ile birlikte şartların iyileştirilmesi, Küçükçekmece’yi yavaş yavaş İstanbul’un merkezi ilçelerinden biri yapmıştır. Özellikle 1990’lı yılların başında İstanbul’da başlayan ilk toplu konut ve kooperatif projelerinin adresi de yine Küçükçekmece olmuştur.

TEM Otoyolunun bölgedeki ağırlığı ve İkitelli’deki sanayi sitelerinin gelişmesi, buraya yapılan göçleri hızlandırmış ve Küçükçekmece artık İstanbul’un değer kazanan yerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Buradaki Organize Sanayi Bölgesi’nin de gelişimdeki rolü büyüktür.

Küçükçekmece’nin bugün gelişimini borçlu olduğu sanayi faaliyetleri, ilçede büyüyerek devam etmektedir. Küçükçekmece’de hizmet veren 10 binin üzerinde işletme ve atölye, 200’ün üzerinde büyük fabrika bulunmaktadır. Bu nedenle Küçükçekmece nüfusu da artmaya başladığından bu yana hep buralarda çalışan mavi ve beyaz yakalı personellerin ve bu personellerin aileleri tarafından artırılmıştır.

Küçükçekmece’nin bir diğer özelliği Türkiye’nin en büyük stadyumu olan 96 bin kişilik Atatürk Olimpiyat Stadyumu’na ev sahipliği yapmasıdır. Bu nedenle Küçükçekmece’nin sosyal yapısına bu stadyumun da etkisi büyüktür. İlçe halkına futbol başta olmak üzere sporu sevdiren bu kompleks bugün hala önemini korumaktadır.

Ağırlıklı olarak işçilerin ve göçmenlerin yaşadığı Küçükçekmece son zamanlarda ulaşım imkanlarının ve yeni konut projelerinin artması sebebi ile çevre ilçelerde çalışanların da tercihlerinden olmuştur. Ayrıca Küçükçekmece'de bulunan Cennet Kültür ve Sanat Merkezi (CKSM), Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi (HKSM), Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi (SKSM) ve Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi (YKB) de ilçe halkının sosyalleşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Buralarda hemen hemen her gün birbirinden farklı ve verimli etkinlikler düzenlenmekte, imza günleri, konserler, fuarlar, sergiler, kongreler ve konuşmalar yapılmaktadır.

Küçükçekmece ve Eğitim

Kalabalık nüfusu ile Küçükçekmece eğitim faaliyetlerinin de yoğun olarak yürütüldüğü bir İstanbul ilçesidir. İlçede hizmet veren 70 ilkokul ve ortaokulun yanı sıra, sekizi Meslek Lisesi, dördü Anadolu Lisesi olmak üzere 12 devlet lisesi de bulunmaktadır. Küçükçekmece ayrıca 15 anaokuluna sahiptir. İlçedeki diğer eğitim kurumları Halk Eğitim Merkezi, Çıraklık Eğitim Merkezi, Sağlık Eğitim Merkezi, Öğretmenevi ve kültür merkezleridir. Ayrıca Küçükçekmece Belediyesi'ne bağlı Küçükçekmece Belediyesi Gösteri Sanatları Akademisi de Küçükçekmecelilere hizmet veren bir diğer eğitim kurumudur.

Küçükçekmece’deki özel okulların başında Bahçeşehir Koleji, Aka Koleji, Uğur Koleji, Bilge Koleji, Cemre Koleji, Bilim Koleji ve Doğa Koleji gelmektedir.

Ayrıca Küçükçekmece’de yerleşkesi bulunan üç vakıf üniversitesi bulunmaktadır. Bunlar İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’dir.

Küçükçekmece’deki Hastaneler

Küçükçekmece’de hizmet veren tam teşekküllü bir devlet hastanesi olan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi, Doğan Tıp Merkezi, Dr. Sadık Ahmet Hastanesi, Halkalı Kent Hastanesi, Atakent Hastanesi, Medipol, Vera Hastanesi ve Rumeli Hastanesi de burada hizmet veren hastaneler arasındadır.

Küçükçekmece ve Ulaşım

Küçükçekmece’de nüfusun artmasının ve ilçenin İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinden biri olmasının temel nedenlerinden biri de şüphesiz ki ulaşım kolaylığıdır. İlçe içerisinde, çevre ilçelere ve uzak ilçelere birçok otobüs hattı bulunmaktadır. İlçe, havalimanlarına ve köprülere yakın mesafelerde yer almakta ayrıca TEM Otoyolu ve E – 5’e yakınlığı ile de dikkat çekmektedir.

Yapılan çalışmalar neticesinde 2019 yılında ilçeye metro hattının getirilmesi de gündemde olup bugün ilçedeki toplu ulaşım seçeneklerinden biri de Sefaköy, Yeşilova ve Cennet Mahallesi durakları ile ilçeden geçen Metrobüs’tür. Ayrıca 29 Ekim 2018’de açılacak olan Halkalı – Gebze Banliyö Tren Hattı (Marmaray)’nın ilk durağı olan Halkalı durağı da Küçükçekmece’de bulunmaktadır.

Küçükçekmece’deki Alışveriş Merkezleri

Küçükçekmece alışveriş kültürü olarak oldukça gelişmiş bir ilçedir. İlçede bulunan birçok alışveriş caddesinin yanı sıra Flyinn AVM, Ihlamur Park AVM, Arena Park AVM, Deposite Outlet AVM ve Armoni Park AVM de burada hizmet vermektedir. Ayrıca Küçükçekmece’de yakında hizmete girmesi planlanan birkaç alışveriş merkezi projesi de bulunmaktadır.

Küçükçekmece’nin Tarihî ve Doğal Güzellikleri

İstanbul Avrupa yakasının büyük, önemli ve tarihi ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de gezilip görülecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. İşte sizin için seçtiğimiz birkaç Küçükçekmece gezi tavsiyesi…

Küçükçekmece Gölü: Küçükçekmece’de görülmesi gereken yerlerin başında elbette ki ilçeye adını veren Küçükçekmece Gölü gelmektedir. Sahip olduğu doğal alanları, temiz havası ve muazzam manzarası ile Küçükçekmece Gölü, özellikle haftasonlarında Küçükçekmecelilerin dinlenmek ve doğa ile iç içe bir gün geçirmek için tercih ettikleri bir yerdir. Ayrıca yılın belirli aylarında göçmen kuşlar da bu gölde konaklarlar. Eğer gezinizi böyle bir döneme denk getirebilirseniz, birbirinden ilginç kuşları görerek unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

Yarımburgaz Mağarası: Küçükçekmece Gölü’nün 1,5 km uzağında bulunan Yarımburgaz Mağarası, dünyanın en eski mağaralarından biri olarak kabul edilmekte ve özel olarak korunmaktadır. 1. Derece Arkeolojik Kazı ve Sit Alanı ilan edilen bölgede araştırmacılar uzun yıllardır kazılar yapmakta ve buluntular müzede sergilenmektedir. Burada eski insanlara ve eski yaşam tarzlarına ait birçok bilgi gün yüzüne çıkarılmaktadır. Eğer sizin de hem tarihi hem de doğal güzelliklere ilginiz varsa, Yarımburgaz Mağarası’na mutlaka uğramalısınız.

Sefaköy Kültür Merkezi: Adını aldığı Sefaköy semtinde bulunan Sefaköy Kültür Merkezi, her yaştan Küçükçekmeceliye hizmet veriyor. Çeşitli kurslar, eğitimler ve seminerlere ev sahipliği yapan bu kültür merkezinde zaman zaman tiyatro gösterimleri de oluyor.

Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi: Halkalı’da bulunan Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi, otomobil sevdalısı Mehmet Arsay ve eşi tarafından Küçükçekmece’ye kazandırılmış bir projedir. Eğer nostaljik arabalara ilginiz varsa, bu klasik otomobil müzesine mutlaka uğramalı ve tarihe şahitlik etmiş bu nostaljik arabalar ile birkaç saat geçirmelisiniz.

Küçükçekmece Yatırım Analizleri

Küçükçekmece, İstanbul’un kalabalık ve köklü yerleşim merkezlerinden biri olması ve sahip olduğu birçok avantaj sebebi ile son yıllarda İstanbul’a yapılan yatırımların merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu nedenle yatırımcıların birincil tercihlerinden biri olan Küçükçekmece aynı zamanda E – 5 ve TEM otoyollarına, havalimanına, iş merkezlerine, metroya, metrobüse ve birçok otobüs güzergahına yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle uzmanlar Küçükçekmece’nin yatırımlar için harika bir tercih olacağı konusunda hemfikirdir.

Ayrıca Küçükçekmece, İstanbul’u şaha kaldıracak projelerden biri olan Kanal İstanbul projesinin de bel kemiğini oluşturacak olan bir ilçe olduğu için ilerleyen yıllarda bugünkü değerinin katbekat üstüne çıkacağı bir proje olarak değerlendirilecektir. Birçok yatırım uzmanı, yerli ve yabancı yatırımcıların İstanbul yatırımlarını Küçükçekmece’ye kaydırması konusunda uyarıda bulunmakta ve Küçükçekmece’nin yıldızının ilerleyen dönemlerde daha çok parlayacağı konusunda görüş birliğine varmaktadır.

Küçükçekmece’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Küçükçekmece inşaat projelerinin artması ve büyük rağbet görmesi Küçükçekmece’nin değerini artıran özelliklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle Küçükçekmece’de konut satış fiyatları 3.000 TL/m2 ile 4.600 TL/m2 arasında değişmektedir. Yani Küçükçekmece konut projelerinde sıfır bir konut sahibi olmanın bedeli minimum 5.000 TL/m2’dir diyebiliriz. Almak istediğiniz evin sizlere sunduğu avantajlar ile doğru orantılı olarak fiyatı da artış gösterebilmektedir.

Küçükçekmece’de Konut Kira Fiyatları

Küçükçekmece yeni projelerin olduğu kadar yeni iş merkezlerinin ve şehir merkezinde oturmak isteyenlerin de tercihleri arasındadır. Bu nedenle Küçükçekmece’de konut alım satımı çok olduğu gibi kiralanan konutlar da çoktur. Küçükçekmece’nin kalabalık ve genç nüfusu, dinamik yapısı, lokasyonu ve birbirinden şık Küçükçekmece konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi 100 m2 bir daireyi kiralamanın bedeli ortalama 1.900 TL’dir.

Küçükçekmece’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Küçükçekmece inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 18,9 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygun bir rakam olup bu da Küçükçekmece’yi gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir bölge olarak karşımıza çıkarmakta ve buradaki yatırımların önünü açmaktadır.

Küçükçekmece’de Satılan Konut Sayıları

Elimizdeki son veriler bize 2017 yılı sonunda Küçükçekmece’de 6.000 adet konut satışı yapıldığını söylemektedir. Bu da Küçükçekmece’deki emlak sektörünün ne kadar dinamik olduğunu gözler önüne sermektedir. Uzmanlara göre Küçükçekmece, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak olan ilçelerden biri olacaktır. Bu da Küçükçekmece’de satılan konutların sayısını artırdığı gibi buraya yapılacak olan yeni projeler için bir emsal niteliği taşıyacaktır.

Küçükçekmece Projeleri Zimobi Avantajları

Küçükçekmece konut projelerinde bir konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Fortis İstanbul, Teknik Yapı Metropark, Airport 24, Terrace Tema, La Vie İstanbul, Ege Yakası, Tema İstanbul, Cennet Koru, Elitist Park, Bosphours City, İstanbul Sarayları, Soyak Park Aparts, Sevinç Evleri, İstasyon 24, İstanbul Lounge, Elite City, Divan Residance İstanbul, Avrupa Konutları Atakent 2, Avrupa Konutları Atakent 3, Toya Moda, Cadde 24, İstanbul Lounge 2, Soyak Evostar ve Astera Park gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Nivo İstanbul, TEM Express Residance 116, Bulvar Atakent, İstanbul Emprada, Halkalı 24, Blue Lake, Göl Plus, Atakent 24, Arena 24, Karat 34 ve Babacan Port Royal gibi teslim tarihi 2018’den 2019’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır.

Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Küçükçekmece konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile sizin Küçükçekmece’de bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.


SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam