Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Maltepe konut projeleri

46 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Maltepe Konut Projeleri

Maltepe haritası

İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinden olan Maltepe, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan ilçelerden biri olup batısında Kadıköy, doğusunda Kartal, kuzeyinde Sancaktepe, kuzeybatısında ise Ataşehir ilçeleri ile komşu olup sahip olduğu 490 bin nüfus ile İstanbul’un en büyük onuncu ilçesi konumundadır. Maltepe, bulunduğu konum itibari ile yıllardır tüm İstanbulluların gözde ilçeleri arasındadır. Gerek sahip olduğu sahili ve doğal güzellikleri gerek ulaşım kolaylığı gerek ise de nezih ortamı ve sakin yaşam tarzı ile Maltepe, her zaman diğer İstanbul ilçeleri arasında öne çıkmayı başarmıştır. Buna bağlı olarak Maltepe’de yapılan yeni konut projeleri de Maltepe’nin sahip olduğu bu ruhu yaşatma ve yükselen yeni projeler ile Maltepe’nin ve İstanbul’un marka değerini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Maltepe’nin Sosyal Yapısı

Maltepe, Yunanistan ile yapılan nüfus mübadelesinin ardından Selanik, Drama, Kavala ve Serez gibi bugün Yunanistan sınırları içerisinde kalan Türk yerleşim yerlerinden gelen göçmenlerin yerleşmesi ile büyümeye ve gelişmeye başlamıştır. 1928 yılından itibaren belediye statüsüne kavuşan Maltepe, 1960’lı yıllarda demiryolunun gelmesi ile birlikte yoğun göç almış ve birçok farklı kesimin buluştuğu ve huzur içerisinde yaşadığı bir İstanbul ilçesine dönüşmüştür. İstanbul’un zamanla daha çok gelişmesi ve nüfusunun artması, E – 5 ve TEM otoyolunun Maltepe’den geçmesi ve Maltepe’nin lokasyon olarak oldukça avantajlı bir konumda bulunması zaman içerisinde Maltepe’yi daha kozmopolit bir yer haline getirmiş ve buradaki sosyal yapı renkli, çeşitli ve nezih bir şekil almıştır. Maltepe Belediyesi başta olmak üzere birçok kurum da Maltepe’deki sosyal hayata katkı sağlamaktadır. Örneğin Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden olan Maltepespor, ilçenin kültüründe önemli bir yere sahiptir. Maltepespor’un maçlarının olduğu günler, takımın taraftar grubu olan ve kendilerine Asi Dramalılar diyen taraftar grubu, gösterileri ve kutlamaları ile ilçenin neşe kaynağı olmaktadır.

Maltepe ve Eğitim

Maltepe, yüksek ve genç nüfusuna daha iyi bir eğitim hizmeti verebilmek amacı ile bir eğitim ilçesine de dönüşmüştür. 43 ilköğretim okulu, dördü Meslek Lisesi, dördü Anadolu Lisesi, biri Teknik Lise olmak üzere 9 lise ve 17 özel koleje ev sahipliği yapan Maltepe, ayrıca Maltepe Üniversitesi’ne de ismini vermektedir. Tüm yerleşkeleri Maltepe’de bulunan Maltepe Üniversitesi, ilçeyi bir üniversite ilçesine çevirmiş ve genç nüfusun bu ilçeye rağbet göstermesini sağlamıştır. Bunun yanı sıra Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Nöroloji ve Gastroentoloji Enstitüsü de Maltepe’de faaliyet göstermektedir. Maltepe, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Maltepe’deki Hastaneler

Maltepe’nin yüksek nüfusuna daha iyi sağlık hizmeti verebilmek adına burada birçok devlet hastanesi ve özel hastane faaliyet göstermektedir. Maltepe Devlet Hastanesi ve İstanbul Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi Maltepe’de hizmet veren tam teşekküllü bir devlet hastaneleri olma özelliğini taşırken, Altıntepe Tıp Merkezi, Özel İbni Sina Hastanesi, Onur Diyaliz Merkezi, Delta Hospital, İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, Maltepe Ersoy Hastanesi, Maltepe Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Onkoloji Hastanesi, Özel Toprak Hastanesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Maltepe’de hizmet veren diğer sağlık kuruluşlarıdır.

Maltepe ve Ulaşım

Maltepe ulaşım kolaylığı açısından İstanbul’un en rahat ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Karayolları ile Maltepe’ye ulaşım E – 5, TEM ve İstanbul Sahil Yolu üzerinden yapılabilmekteyken aynı zamanda Maltepe 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne de bağlantı yolları sağlamaktadır. Ayrıca Maltepe demiryolu bakımından da avantaj sağlamaktadır. Kadıköy – Kartal metrosu Maltepe’den geçmektedir. Bu da Maltepe’yi daha ulaşılabilir ve avantajlı kılmaktadır.

Maltepe’deki Alışveriş Merkezleri

Maltepe Bağdat Caddesi ve alışveriş merkezleri bakımından da oldukça çeşitlilik gösteren bir ilçedir. İlçenin en büyük alışveriş merkezi olan Maltepe Park’ın yanı sıra Hilltown AVM, Grand House AVM, Fuaye AVM, İstanbul AVM ve Yön AVM de Maltepe’de hizmet veren alışveriş merkezlerindendir.

Maltepe’nin Tarihî ve Doğal Güzellikleri

Fenerli Köşk: Maltepe’nin en önemli noktalarından olan Bağdat Caddesi üzerinde yer alan Fenerli Köşk, adını bahçe kapısının üzerindeki fenerden almaktadır. Dış cephesindeki ahşap işlemeler ve harika estetiği ile Fenerli Köşk, görülmeye değer bir yapı olup Maltepe’nin simgeleri arasında gösterilmektedir. Remzi Paşa Köşkü: Çiftlik Caddesi’ndeki Remzi Paşa Köşkü, I. Dünya Savaşı yıllarında karargah olarak da kullanılmış eski bir Osmanlı köşküdür. Dış yapısı, bahçesi ve envai çeşit süslemeleri ile Remzi Paşa Köşkü, bulunduğu bölgeye renk katmaktadır. Maltepe’ye yolu düşenlerin mutlaka görmek istediği bu köşk, birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Beşçeşmeler: Sahip olduğu dar sokaklar, ahşap evler, Arnavut kaldırımları ve asırlık çınar ağaçları ile Beşçeşmeler, tarihi dokusunu korumuş bir balıkçı köyüdür. Beşçeşmeler, yerli ve yabancı birçok gezginin merakını cezbetmekte ve bu nedenle hemen hemen her gün birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Eğer siz de tarihi dokularını koruyan yerlere ilgi duyuyor ve ziyaret etmek istiyorsanız Beşçeşmeler tam da sizin isteğinize uygun bir yerdir. Maltepe Sahil Yolu: Yemyeşil bir yolun kenarında yürürken deniz havası ile tazelenmek, bunun yanıda bir de sahile karşı dizilmiş restoran ve kafelerde deniz manzarası ile birlikte stresinizi atmak istiyorsanız Maltepe Sahil Yolu sizin için çok doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca Maltepe Sahil Yolu’na oldukça yakın bir mesafede bulunan Süreyya Plajı’nda da denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Maltepe Yatırım Analizleri

Maltepe, merkezi lokasyonlara olan yakınlığı, toplu taşıma avantajları ve nezih sosyal yapısı sebebiyle İstanbul’da bir ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında gösterilmektedir. Bu nedenle Maltepe yalnızca yerli yatırımcının değil yabancı yatırımcıların da aklına ilk gelen seçeneklerden biri olmuş ve son yıllarda burada birçok konut ve işyeri yeni sahiplerine kavuşmuştur. Maltepe’de yükselen yeni konut projeleri de Maltepe’nin değerini artırmakta ve buraya yapılacak yatırımların kârlı yatırımlar olacağını gözler önüne sermektedir.

Maltepe’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda oldukça yüksek hızda artan Maltepe inşaat projelerinin büyük rağbet görmesi hem İstanbul’un hem de Maltepe’nin değerini artıran gelişmelerden olmuştur. Maltepe’da konut satış fiyatları 3.700 TL/m2 ile 5.600 TL/m2 arasında değişmektedir. Bu nedenle yeni Maltepe konut projelerinde bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 5.100 TL/m2’dir demek mümkün olacaktır.

Maltepe’de Konut Kira Fiyatları

Maltepe yeni projelerin, nezih bir sosyal yapının ve merkezi lokasyonların yakınlığı avatantajının bulunduğu bir konum olarak tüm bu imkanlara sahip olmak isteyen insanların da ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Maltepe, kira piyasasının da oldukça canlı olduğu bir bölgedir. Maltepe’da kiralar 950 TL/m2 ile 1.900 TL/m2 arası fiyatlarda değişmektedir.

Maltepe’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Maltepe inşaat projelerine yapılan yatırımlar ortalama 22 senede kendini amorti etmektedir. Bu istatistik İstanbul şartlarına göre bir yatırım için oldukça uygundur. Bu da Maltepe’yi yatırım yapmak açısından oldukça mantıklı bir lokasyon olarak karşımıza çıkartmaktadır.

Maltepe’de Satılan Konut Sayıları

Yapılan son araştırmalara göre, Maltepe’de 2017 yılı içerisinde yaklaşık 9.200 adet konut satışı yapılmıştır. Maltepe’de bu rakamın önümüzdeki yıllarda daha da artacağının beklentisi, emlak piyasasının hızından anlaşılmaktadır. Günümüzde varılan bu sonuçlar ve Maltepe projelerine olan ilgi her geçen gün bu lokasyonun değerini artırmaktadır.

Maltepe Projeleri Zimobi Avantajları

Maltepe konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık Maltepe’de de ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Nar City, Narlife, Karaman Çınar Evleri, Altayçeşme Konutları, Nar Kule, Mika Küçükyalı, Çamlık Loca, Dragos Konutları, Marmaroom, Dap Tango Kule, Danış Park, Maltepe Avlu, Polenium Dragos Suites, Nish Adalar, W-Loft Dragos, Nuvo Dragos ve Newada gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Nidapark Küçükyalı, Selin Tower, Adapark 1000 A, Rota Aydınoğlu, Nest Dragos, Nouvel Maltepe, Deluxia Park Residance ve Altınvadi Konakları gibi teslim tarihleri 2018’den 2020’ye değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolay… Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Maltepe konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Maltepe’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam