Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Pendik konut projeleri

125 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Pendik Konut Projeleri

Pendik haritası

İstanbul Anadolu yakasında, deniz kıyısında uzanan bir ilçe olan Pendik, 2017 nüfus sayımlarına göre 691 bin nüfusa sahiptir. Pendik nüfusu ve yüzölçümü ile İstanbul’un büyük ilçeleri arasında yer almaktadır. Doğusunda Kocaeli’nin bir ilçesi olan ve İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Gebze, güneydoğusunda Tuzla, kuzeyinde Şile ve Çekmeköy, batısında Sultanbeyli, Kartal ve Sancaktepe ilçeleri ile komşu olan Pendik, güneyinde ise Marmara Denizi ile komşudur. Marmara Denizi’ne 9 km sahil şeridi bulunan Pendik, İstanbul’un en yüksek noktalarından olan Ağılbayırı ve Karakbayır tepeleri ile de bilinmektedir. İstanbul’un su deposu olan Ömerli Barajı’na da ev sahipliği yapan Pendik, oldukça geniş yeşil alanlara, yerleşim yerlerine ve ulaşım imkanlarına sahiptir. Pendik, gerek çevresindeki birçok merkezî lokasyon gerek yüksek olan ve artmaya devam eden nüfusu gerek ise de bulunduğu konum itibari ile nadide bir ulaşım ağına sahip olması sebebi ile uzun yıllardan beri İstanbulluların gözde yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Son yıllarda buna bağlı olarak Pendik’teki yerinde dönüşüm ve yeni konut projeleri artmakta, bu da hem Pendik’in marka değerini yükseltmekte hem de Pendik’i daha özel bir konum haline dönüştürmektedir.

Pendik’nin Sosyal Yapısı

Nüfus olarak İstanbul’un en büyük dördüncü ilçesi olan Pendik, birçok farklı kesimden insanın yaşadığı bir ilçedir. 1924 yılında Yunanistan ile yapılan nüfus mübadelesinin ardından buradan gelen Türklerin yerleştiği ilçelerden biri olan Pendik, bundan sonrasında da göçmenlerin yerleştirilmesi için tercih edilen bir İstanbul ilçesi olmuştur. Erzincan depreminin ardından Pendik’e yerleşen Erzincanlılar, Yugoslavya’dan göçen Boşnaklar, Bulgaristan’dan göçen ve Anadolu’nun birçok yerinden Pendik’e yerleşen Türkler ile Pendik, bir Türkiye mozaiği haline dönüşmüş ve birçok farklı kesimin huzur içerisinde yaşadığı ilçelerden biri olmuştur. Pendik Tersanesi’nin açılması ile büyük bir göç alan Pendik, 2000’li yıllarda artık yoğun bir şehir yaşamının oluştuğu bir konum haline dönüşmüştür. 691 bin kişilik nüfusu ile Pendik, İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olmasına rağmen ilçe tiyatroları, sinemalar, alışveriş merkezleri, alışveriş caddeleri ve sahil parkları ile kendisine büyük bir sosyal alan yaratmıştır.

Pendik ve Eğitim

Pendik yoğun nüfusu içerisindeki genç kesim sayesinde aynı zamanda eğitim alanında da oldukça gelişmiş bir ilçedir. İlçede 5’i özel kolej olmak üzere 59’u ilköğretim okulu, 5’i Teknik, 8’i İmam Hatip, 3’ü Anadolu 3’ü Ticaret, 1’i Kız Meslek 20 devlet lisesi, biri Denizcilik biri Sağlık olmak üzere de 2 özel lise bulunmaktadır. Ayrıca Pendik, İstanbul Gedik Üniversitesi’nin de ana yerleşkesinin bulunduğu ilçe olarak üniversite gençliğine de hitap etmektedir. Pendik’deki Hastaneler Pendik’te devlet sağlık hizmetleri 23 sağlık ocağı, bir aile planlama ve ana çocuk sağlığı merkezi, bir verem savaş dispanseri ile yerel olarak yürütülmekteyken, tam teşekküllü bir devlet hastanesi olan Pendik Devlet Hastanesi’de Pendiklilerin hizmetine sunulmuştur. Aynı zamanda İstanbul’un en büyük hastanelerinden olan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi de Pendik’te bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Emsey Hospital, Pendik Adatıp Hastanesi, Ersoy Hastanesi, Pendik Şifa Tıp Merkezi, Pendik Hospital, Şifa Hastanesi ve Özel Pendik Bölge Hastanesi de Pendik’te sağlık hizmeti veren özel sağlık kurumlarındandır.

Pendik ve Ulaşım

Pendik denince akla gelen ilk avantajlardan biri de ulaşımdır. Yıllar hatta asırlar boyu Pendik, ulaşım hizmetleri açısından daima önde ve avantajlı bir konumda olmuştur. İstanbul’u tüm Anadolu’ya demiryolu ile bağlayan Pendik Garı 1870’ten bu yana hizmet vermektedir. Ayrıca günümüzde büyük bir bakım ve onarım çalışmasına giren İstanbul Banliyö Tren Hattı açıldığında Pendik, Kaynarca, Güzelyalı ve Tersane garları ile de hizmet vermeye devam edecektir. Deniz yolu ile Pendik’ten Eminönü’ne deniz otobüsleriyle ve Yalova’ya feribotla ulaşım mümkündür. Ayrıca Pendik İstanbul’un havalimanlarından biri olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın da bulunduğu ilçedir ve bu Pendik’in değerini sadece Türkiye’de değil aynı zamanda tüm dünyanın gözünde de artıran bir durumdur. Karayolu açısından Pendik E – 5, TEM otoyolu ve İstanbul Sahil Yolu’na ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Pendik, İstanbul’un her yerine karayolları ile de bağlanmıştır. Toplu taşıma açısından da oldukça yüksek seçeneklere sahip olan Pendik’ten İstanbul’un her yerine ulaşmak mümkündür. Metro hizmetleri de Pendik’te verilmeye ve geliştirilmeye devam etmektedir.

Pendik’deki Alışveriş Merkezleri

Pendik yüksek nüfusu sayesinde aynı zamanda bir alışveriş cennetine de dönüşmüştür. Caddelerindeki yüzlerce mağazanın yanı sıra Pendik’te Viaport Alışveriş Merkezi, Neomarin AVM ve Pendorya AVM gibi alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

Pendik’nin Tarihî ve Doğal Güzellikleri

İstanbul’un Anadolu kıyılarının üzerinde yer alan Pendik ilçesi, modern yerleşimin merkezi olduğu kadar tarihi yerleşimlerin de kenti olmuştur. Pendik’teki ilk şehir kalıntıları M.Ö. 4. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Bu nedenle Pendik tarihî ve doğal güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. İşte size Pendik’te görmeniz gereken birkaç tarihi yer… Pendik Höyüğü: Pendik Höyüğü, Pendik’teki tarih öncesi yerleşimi kanıtlayan arkeolojik yapılardan biridir. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Pendik Arkeoloji Müzesi ve Anıtlar Yüksek Kurulu’nun iş birliği ile burası ilk önce tarihi sit alanı ilan edilmiş ve arkeolojik kazılar yoğunlaştırılmıştır. Yapılan bazı kazılarda ortaya çıkarılan kalıntılar burada sergilenmektedir. Eğer sizin de tarihe ve arkeolojiye merakınız varsa Pendik Höyüğü, sizin için Pendik’te gitmeniz gereken ilk yerlerden biri olacaktır. Temenye: Temenye de tıpkı Pendik Höyüğü gibi, Pendik’in tarih öncesi yerleşimini gösteren bir yerdir. Pendik ilçe merkezinin 1 kilometre uzağında yer alan antik bölgede halk arasında Hz. Yahya Kilisesi olarak da bilinen ancak asıl adı St. Jean Baptist Kilisesi olan tarihi kilise de bulunmaktadır. Bu kilise etrafında yer alan eski Rum ve Yunan mezarlıkları ve yakın tarih kalıntıları da Temenye’yi görülmesi gereken bir yer yapan ögelerdendir. Sultan Konağı: Sultan Abdülmecid döneminde hem İstanbul’un merkezine hem de ormana ve denize olan yakınlığı nedeni ile Pendik’e yaptırılan Sultan Konağı, halk arasında Aynalı Konak olarak da bilinmektedir. Ancak bu konak maalesef günümüze kadar ulaşamamış, sadece kalıntıları kalmıştır. Ancak yine de Sultan Konağı, Pendik’te görülmeye değer yerlerdendir.

Pendik Yatırım Analizleri

Pendik, gerek yüksek olan ve artmaya devam eden nüfusu, gerek merkezi yerlere olan yakınlığı gerekse de ulaşım avantajları ile her zaman olduğu gibi İstanbul’un en değerli lokasyonları arasında yer almakta ve var olan bu değerini her geçen gün artırmaktadır. Sahip olduğu yeni konut projeleri ile Pendik artık birçok yatırımcının da ilk tercihleri arasında gösterilmektedir.

Pendik’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda oldukça hız kazanan Pendik inşaat projelerinin hem yerli hem de yabancı yatırımcılar ve Pendik’te ev sahibi olmak isteyenler tarafından oldukça büyük bir ilgi görmesi, hem İstanbul’un hem de Pendik’nin marka değerini yükselten bir gelişme olmuştur. Pendik’da konut satış fiyatları 2.500 TL/m2 ile 3.900 TL/m2 arasında değişmektedir. Bu nedenle yeni Pendik konut projelerinde 100 m2 bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 380.000 TL’dir demek doğru olacaktır.

Pendik’de Konut Kira Fiyatları

Pendik yeni projelerin merkezlerinden biri olduğu kadar ulaşım kolaylığı, konumu ve birçok avantajı ile burada yaşamak isteyenlerin sayısını artırmaktadır. Bu nedenle Pendik, kira piyasasının oldukça dinamik olduğu bölgeler arasındadır. Pendik’de 100 m2 bir ev kiralamanın bedeli 1.000 TL ile 1.600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Pendik’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi Pendik inşaat projelerine yapılan yatırımlar ortalama 20 yılda kendini amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygundur. Bu da Pendik’i yatırım yapmak için oldukça cazip bir lokasyon yapmaktadır.

Pendik’de Satılan Konut Sayıları

Son istatistiklere göre, Pendik’te 2017 yılında yaklaşık olarak 9.500 konut el değiştirmiştir. Pendik, emlak sektörünün oldukça hareketli bir lokasyon olduğu için, bu rakamın önümüzdeki yıllarda katlanarak artması beklenmektedir. Halihazırdaki bu rakamlar ve Pendik projelerine olan ilgi her geçen gün buranın değerini artırmaktadır.

Pendik Projeleri Zimobi Avantajları

Pendik konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık Pendik’te de ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Helenium Boutique, Optimum 88, Helenium Garden, Helenium Wings, Unique Kurtköy, W-Roof Kurtköy, Mavi Kule, Kuğu Evleri, Twin Home, Park Royal, Evra Life, Arma Residance, Elit Grand Palas, Belinay Evleri, Vogue Kurtköy, Silkroad Residance, Work-Square, Still İstanbul Adoria, Still İstanbul Diamond, Mira Kurtköy, Novella Kurtköy, 360 Kurtköy, Sky Novita, İspanyol Evleri, Pendik Royal, Optimum Plus & Suites, Marmara Royal, Marina Life Optimum Life & Terrace ve daha birçok konut projesi gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Kayı Şehri, Manzara 7/24, Kurtköy Paragon, Lens İstanbul, Zemzem Konutları, Huzur Park, Newtepe Konutları, Major Kurtköy, East Park Residance, Aydos Land, Optimum Gardens, Norm İstanbul, Cebeci Residance ve Erguvan Premium Residance gibi teslim tarihleri 2018’den 2021’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır. Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi, Pendik konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Pendik’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam