Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Sancaktepe konut projeleri

45 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Sancaktepe Konut Projeleri

Sancaktepe haritası

İstanbul Anadolu Yakası’nın çiçeği burnunda ilçesi Sancaktepe, henüz 10 yıllık bir ilçe statüsü geçmişine sahiptir. 2008 yılında önceden Ümraniye’ye bağlı Sarıgazi ve Yenidoğan belediyeleri ile Kartal’a bağlı Samandıra belediyelerinin birleşimi ile oluşturulmuş olan Sancaktepe ilçesi, batısında Ataşehir ve Ümraniye ilçeleri ile, kuzeyinde Çekmeköy ilçesi ile, doğusunda Sultanbeyli ve Pendik ilçeleriy ie, güneybatısında Maltepe ilçesi ile, güneyinde ise Kartal ilçesi ile komşudur. Toplamda 61 kilometre kare olan Sancaktepe ilçesi 304 bin nüfusa sahip olup kısa ilçe statüsü geçmişine rağmen hızla gelişen ve değer kazanan bir ilçedir. Sancaktepe Anadolu Yakası’ndaki harika konumu ve nezih yerleşimi ile birçok İstanbullunun ilgisini çeken bir ilçe olmuştur. Bu nedenle Sancaktepe, ilçe statüsü kazandığı günden bu yana birçok insanın yaşamak için tercihlerinde ön sıralarda yer alan bir ilçedir. Buna bağlı olarak Sancaktepe’de birçok yeni konut projesi yükselmektedir. Bu konut projeleri, Sancaktepe’de yeni bir yaşama başlamak isteyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunmaktadır.

Sancaktepe’nin Sosyal Yapısı

İstanbul’un yeni ilçelerinden olan Sancaktepe, farklı kesimlerden birçok insana ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle Sancaktepe ilçesi oldukça renkli ve nezih bir sosyal yapıya sahiptir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün antremanlarını gerçekleştirdiği Samandıra Can Bartu Spor Tesisleri, Sancaktepe’de yer alan Samandıra semtinde bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle Fenerbahçe maçlarının olduğu günler Sancaktepe ilçesinde büyük bir insan kalabalığı ve eğlenceler görülmektedir. Sancaktepe Belediyesi de ilçenin sosyal yapısına katkıda bulunacak tiyatro, şenlik, festival, konuşma ve paneller düzenlemektedir. Sancaktepe, İstanbul’un bağlantı noktalarına ve merkezi ilçelerine yakın bir konumda bulunduğu için sosyal yapısı da buna bağlı olarak genç çalışanların ağırlıkta olduğu bir yapıya sahiptir. Ayrıca Sancaktepe, İstanbul’a oldukça yakın olan Gebze ve Kocaeli’ye giden yolların merkezinde olduğu için, aynı zamanda bir geçiş güzegahıdır. Bu nedenle Sancaktepe’ye İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı demek yanlış olmaz. Sancaktepe’nin sahip olduğu birçok dinlenme tesisi de bunu doğrular niteliktedir.

Sancaktepe ve Eğitim

Sancaktepe, sahip olduğu genç nüfusa iyi bir eğitim hizmeti verebilmek için birçok devlet okulu ile donatılmıştır. Ayrıca Yenidoğan Okulları, Tercih Koleji, Bahçeşehir Koleji, Okyanus Koleji, Safa Okulları ve Doğa Koleji gibi birçok özel eğitim kurumu da Sancaktepe’de hizmet vermektedir. Sancaktepe, ikisi Anadolu Lisesi, biri Meslek Lisesi, biri Teknik Lise ve biri Sağlık Meslek Lisesi olmak üzere toplamda beş liseye sahiptir.

Sancaktepe’deki Hastaneler

Sancaktepe Türkiye’nin en büyük şehir hastanesi projesi olan Sancaktepe Şehir Hastanesi’nin yanı sıra tam teşekküllü bir devlet hastanesi olan Sancaktepe Devlet Hastanesi’ne ve Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Sağlık hizmetlerinin oldukça kaliteli ve hızlı verildiği Sancaktepe ilçesinde Via Hospital, Sarıgazi Tıp Merkezi ve Acıbadem Sancaktepe gibi özel sağlık kurumları da hizmet vermektedir.

Sancaktepe ve Ulaşım

Sancaktepe, İstanbul için oldukça büyük öneme sahip bir konumda yer almaktadır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne bağlantı yollarının geçtiği bu bölge, Sancaktepe’yi de oldukça ulaşılabilir bir konum yapmakta ve değerini artırmaktadır. Ayrıca Sancaktepe’den İstanbul’un her yerine günün her saatinde toplu taşıma ile ulaşmak mümkündür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sancaktepe’de metro çalışmalarını da başlamış ve 2020 yılının sonuna dek Sancaktepelilerin metro ile buluşturulacağını söylemiştir.

Sancaktepe’deki Alışveriş Merkezleri

Sancaktepe’de bulunan birçok mağazanın yanı sıra Sancakpark Outlet Center, Sancaktepe Rings AVM ve Sancakpark AVM de burada Sancaktepelilere hizmet vermektedir. Bu alışveriş merkezlerinde birçok mağaza bulunduğu gibi sinemalar ve eğlence merkezleri de bulunmaktadır. Sancaktepe’de önemli sosyalleşme alanları olarak görülen bu alışveriş merkezlerinin yanı sıra Sancaktepe’de yapılması planlanan birçok yeni alışveriş merkezi projesi bulunmaktadır.

Sancaktepe’nin Tarihî ve Doğal Güzellikleri

İstanbul Anadolu Yakası’nın oldukça önemli ve değerli bir konumunda bulunan Sancaktepe ilçesi, tarih boyunca da yazlık saraylarla ve mesire alanlarıyla anılmıştır. Bu nedenle Sancaktepe ilçesi, birçok tarihi ve doğal güzelliğe de sahiptir. Eğer siz de tarihi ve doğal güzelliklere meraklı biriyseniz Sancaktepe’de görmeniz gereken birçok yer bulunmaktadır. İşte Sancaktepe’de mutlaka görmeniz gereken birkaç yer... Damatris Sarayı: Sancaktepe’ye bağlı Samandıra beldesinde bulunan Damatris Sarayı, halk arasında Samandıra Yazlık Sarayı olarak da bilinmektedir. Bizans döneminde II. Makarios tarafından yaptırılan bu yazlık saray, 15 asırlık bir geçmişe sahiptir. Artık yerinde kalıntıları bulunan bu saray Bizans kralının avlanmak için geldiği bir bölgede inşa edilmiş ve asırlar boyu kullanılmıştır. Eğer arkeolojiye ilgi duyuyorsanız Damatris Sarayı, İstanbul’da görmeniz gereken yerler arasındadır. Abdurrahman Gazi Türbesi: İstanbul’un en yüksek tepesi olarak bilinen Aydos Tepesi’nin fethedildiği savaşta kumandanlık yapan Abdurrahman Gazi aynı zamanda önemli bir Osmanlı askeridir. 1329 yılında vefat eden Abdurrahman Gazi’nin türbesi de burada bulunmaktadır. Arap Hekim Camii: 1520 yılında yaptırıldığı tahmin edilen Arap Hekim Camii, özgün halinin bozulmadan günümüze kadar ulaştırıldığı nadide camiilerden biri olduğundan dolayı görülmeye değer bir tarihi eserdir. Şevknihal Usta Çeşmesi: Sultan Abdülmecid döneminde sarayda usta olarak çalışmış Şevknihal isimli bir mermer ustası tarafından yaptırılmış olan Şevknihal Usta Çeşmesi, Sancaktepe’nin önemli tarihi güzellikleri arasında yer almaktadır.

Sancaktepe Yatırım Analizleri

Sancaktepe, gerek toplu taşımaya gerek şehrin merkezi lokasyonlarına gerek ise de iş merkezlerine olan yakınlığı ile özellikle ilçe olduktan sonra büyük bir değer kazanmış ve kazandığı bu değeri günden güne artırmaya devam ettirmektedir. Aynı zamanda Sancaktepe sahip olduğu yeni ve lüks konut projeleri ile İstanbul’un yükselen değerleri arasında gösterilmekte ve her geçen gün Sancaktepe’de yeni bir konut projesi yükselmektedir. Bu yüzden Sancaktepe sadece yerli yatırımcıların değil aynı zamanda yabancı yatırımcıların da Türkiye yatırımları arasında önemli bir konuma yükselmiştir. Sancaktepe, yatırımların asla boşa gitmeyeceği ve her daim kazandıracağı bir konum olarak öne çıkmaktadır.

Sancaktepe’de Konut Satış Fiyatları

Özellikle son yıllarda oldukça hızlanarak artan Sancaktepe inşaat projelerinin büyük rağbet görmesi hem İstanbul’un hem de Sancaktepe’nin imajına olumlu yönde etki etmiştir. Sancaktepe’de konut satış fiyatları 2.000 TL/m2 ile 4.000 TL/m2 arasında değişmektedir. Bölgede hem eski apartman tipi konutlar hem de nitelikli konut projeleri bir arada bulunduğu için fiyat makası çok geniştir. Yeni Sancaktepe konut projelerinde ise 100 m2 bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 400.000 TL’dir diyebiliriz.

Sancaktepe’de Konut Kira Fiyatları

Sancaktepe yeni projelerin yer aldığı bir konum olarak oldukça merkezi bir lokasyonda bulunduğu için tüm bu noktalara yakın oturmak isteyen insanların da ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Sancaktepe, kira piyasasının da oldukça canlı olduğu bir bölgedir. Sancaktepe’da kiralar 1.000 TL ile 2.000 TL arası fiyatlarda değişmektedir.

Sancaktepe’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Sancaktepe inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendisini ortalama 17 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça makuldür. Bu da Sancaktepe’yi yatırım yapmak açısından İstanbul’un en mantıklı lokasyon olarak karşımıza çıkartmaktadır.

Sancaktepe’de Satılan Konut Sayıları

Yapılan son araştırmalara göre, Sancaktepe’de 2017 yılı içerisinde yaklaşık 10.000 adet konut satışı yapılmıştır. Sancaktepe, emlak sektörünün oldukça hareketli bir lokasyonu olduğu için, bu rakamın önümüzdeki yıllarda daha da artması kimse için sürpriz olmayacaktır. Zaten günümüzdeki satış rakamları ve Sancaktepe projelerine olan ilgi de bunu doğrular niteliktedir.

Sancaktepe Projeleri Zimobi Avantajları

Sancaktepe konut projelerinde konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık Sancaktepe’de de ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Modakent Sancaktepe Konutları, Aydos Country, Selçuklu Vadi, Sinpaş Köyceğiz, Rings İstanbul, Boutique Daça, Akay Şelale Evleri, Mahal Sancaktepe, Kelebekia, Evora Park, Centro Futura, Kent Life, Ada Park, Şelale Space Center, Ege Boyu, Kanat İstanbul ve Sinpaş Lagün İstanbul gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Gate of Anatolia, Nef Sancaktepe 19, Alteras, Metrolife Sancaktepe ve Sur Yapı Levander Sancaktepe gibi teslim tarihleri 2018’den 2019’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolay… Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Sancaktepe konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile siz Sancaktepe’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam