Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Tuzla konut projeleri

36 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Tuzla Konut Projeleri

İstanbul’un en güneyinde Marmara Denizi’ne paralel uzanan bir ilçe olarak da bilinen Tuzla, bunun yanı sıra 250 bin kişilik nüfusu ile İstanbul’un kalabalık ilçelerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca Tuzla, tersaneleri ile Türkiye ve dünyada gemicilik faaliyetleri içerisinde önemli bir yere ve öneme sahiptir…

Batı ve kuzey yönlerinden Pendik ilçesi ile çevrelenen Tuzla’nun doğusunda ise Kocaeli’nin bir ilçesi olan Çayırova bulunur. Güneyinde Marmara Denizi ile 13 km ’lik bir kıyı şeridine sahip olan Tuzla’nın rakımı 25 - 30 metre olup bu rakım İstanbul’un çoğu ilçesine göre oldukça düşüktür. Alçak tepeler ve düzlük araziler üzerine kurulan Tuzla’nın bu yapısı da ilçede havanın nemli ve rüzgarlı hissedilmesinin kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tuzla’ya bağlı olan Akfırat ve Orhanlı beldeleri, Tuzla’dan daha yüksek yerlerde kurulmuş olsa da bu yükseklikler 300 metreyi hiçbir yerde geçmemekte ve Tuzla, ortalama olarak da düşük rakımlı, rüzgarlı, serin ve nemli bir yerleşim merkezi olarak bilinmektedir.

Tuzla’nın Sosyal Yapısı

Tuzla’nın tarihi çok eskilere dayanadığı için sosyal yapısı da buna bağlı olarak değişiklik ve dinamiklik göstermiş durumdadır. 1400’lü yılların başlarında dönemin Osmanlı padişahı olan Yıldırım Beyazıd tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılan bu topraklarda, yaklaşık 6 asır boyunca Rumlar yaşamış, Cumhuriyet’in ilan edilmesi ile birlikte burada yaşayan Rumlar, Selanik, Drama ve Kavala’daki Türkler ile mübadele edilmiştir. Bu tarihlerden sonra Tuzla, tamamı ile göçmen Türklerden oluşan bir ilçe haline gelmiş ve gelişimini bu yönde sürdürmüştür.

1980 yılına gelindiğinde on yıllar boyu geçimini çiftçilik ve balıkçılık ile sürdüren Tuzla halkı, o yıllarda yapılan sanayileşme hamlelerinin merkezlerinden biri olan ilçelerinde buraya yapılan tersane ile Tuzla’nın ilk önce nüfusunun büyümesine daha sonra da yeni projelerin Tuzla’ya gelmesine şahitlik etmiştir.

Tuzla Tersanesi bugün hala Türkiye’nin ve dünyanın en önemli tersanelerinden birisi olup birçok insana iş imkanı sağlamaktadır. Tuzla’nın sosyal yapısına büyük oranda etkisi olan bu tersane ile birlikte Tuzla, birçok şehirden buraya çalışmak için gelen insanlara ev sahipliği yapan dinamik, dengeli ve kozmopolit bir nüfusa ve sosyal yapıya kavuşmuştur.

Tuzla Belediyesi’nin de Tuzla’nın sosyal yapısına olan katkısı büyük olup ilçede hemen hemen her gün kültür ve sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu kültür ve sanat etkinliklerinde birçok yazar, sanatçı, şair ve siyaset adamının konferansları, konserleri ya da imza günleri olmakta, özel günlerde Tuzla’da etkinlikler, festivaller ve toplantılar düzenlenmektedir.

Tuzla ve Eğitim

Tuzla, denizcilik faaliyetleri ile ilgili olduğu kadar eğitim faaliyetlerinin de beşiklerinden biri haline gelmiştir. Tuzla’nın sahip olduğu geniş ve kolay ulaşımlara sahip araziler, zaman içerisinde burada vakıf üniversitelerinin hızlı bir biçimde canlanmasını sağlamıştır. İlçede yer alan devlet okullarının haricinde burada özel okullar da insanlara hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Denizcilik Fakültesi’ne ev sahipliği yapan Tuzla, bununla birlikte Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nun ve Tuzla Piyade Okulu’nun da konuşlandığı yerdir. Tuzla’da eğitim – öğretim hayatına devam eden üniversiteler arasında Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve İstanbul Gedik Üniversitesi de bulunmaktadır. Bu kadar çok üniversiteye ev sahipliği yapan Tuzla, bu bakımdan da İstanbul’un nadir eğitim yuvalarından biri haline gelmiş ve ilçenin sahip olduğu bu üniversiteler ilçede artırdığı genç ve öğrenci nüfusla, ilçeye büyük bir dinamizm kazandırmıştır.

Tuzla’da bulunan  Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi, Tuzla Anadolu Lisesi, Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi ve Tuzla Teknik ve Anadolu Lisesi’nin yanı sıra Koç Özel Lisesi, Şehir Koleji, Özel Terakki Okulları, Özel Kale Koleji, Uğur Okulları, Okan Koleji, Eğitmen Koleji, Okutman Koleji, Doğa Koleji ve Özel Safran Temel Lisesi buradaki lise eğitiminde önemli yere sahiptir.

Tuzla’daki Hastaneler

Yoğun nüfusu ile Tuzla, birçok hastaneye de gereksinim duymaktadır. Bu gereksinim, hem devlet eli ile hem de özel sektör eli ile karşılanmaktadır. Tam teşekküllü bir devlet hastanesi olarak hizmet veren Tuzla Devlet Hastanesi’nin yanı sıra ilçede Özel Gisbir Hastanesi, Özel Tuzla Hastanesi, Okan Üniversitesi Hastanesi, Okan Üniversitesi Diş Hastanesi ve Tuzla Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bulunmaktadır.

Tuzla ve Ulaşım

Karayolu ve demiryolu ulaşımının oldukça kolay olduğu Tuzla aynı zamanda Kadıköy, Bostancı, Üsküdar ve Ümraniye gibi konumlara da direkt otobüs hatları ile bağlanmaktadır. Marmaray’a eklenecek duraklar ile 2018 yılı sonunda Tuzla’ya Marmaray ile ulaşmak da mümkün hale gelecektir. Ayrıca Tuzla, Sabiha Gökçen Havalimanı’na da oldukça yakındır.

İstanbul şehir merkezine olan ortalama uzaklığına karşın çevresinin sürekli etkin ve dinamik olmasının avantajını iyi kullanan Tuzla, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi İstanbul köprülerinin yollarına yakınlığının yanı sıra Kocaeli Körfezi’nde yapılan ve İstanbul – İzmir arasını 3 saate indirme projesinin en önemli ayaklarından biri olan Osman Gazi Köprüsü’ne de oldukça yakındır.

Tuzla’daki Alışveriş Merkezleri

Tuzla, alışveriş merkezleri konusunda komşusu Pendik kadar olmasa da iddialı bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Pendik’teki alışveriş merkezlerine ulaşım çok rahat ve kolay olduğu için Tuzla’da AVM projeleri pek ilgi görmemiştir. Ancak buna rağmen ilçede hizmet veren alışveriş merkezlerinin başında Tuzla Marina AVM ve Şifa Park AVM gelmektedir. Bunların yanı sıra ilçede birçok alışveriş caddesi bulunmakta ve ilçede yapımına devam edilen birkaç AVM projesi bulunmaktadır. İlerleyen süreçte Tuzla’da birçok AVM görmek mümkün olacaktır.

Tuzla’nın Tarihî ve Doğal Güzellikleri

İstanbul Anadolu yakasının incilerinden biri olan Tuzla, Türkiye’nin en büyük tersanesine sahip olmasının yanı sıra tarihi, doğal güzellikleri ve gezilip görülmesi gereken yerleri ile de bilinmektedir. İşte Tuzla’da gezip görmeniz gereken yerlerden sizin için seçtiklerimiz:

Şelale Eğitim Parkı: Keyifli bir hafta sonu tatili geçirmek ya da dinlenmek için Tuzlalılar Şelale Eğitim Parkı’nı tercih etmektedir. İçerisinde kafelere, amfi tiyatroya, lunaparka restoranlara ve küçük bir çarşıya ev sahipliği yapan Şelale Eğitim Parkı’nda ayrıca yapay bir şelale ve süs havuzu da ziyaretçileri karşılamaktadır. Bu park aynı zamanda Tuzla’nın yeşil alanları içerisinde önemli bir yere sahiptir.

İdris Güllüce Kütüphanesi: 2006 yılında vatandaşların kullanımına sunulan Tuzla İdris Güllüce Kütüphanesi, otuz bini aşkın kitap koleksiyonu ile hem araştırmacıların hem de öğrencilerin Tuzla’da vazgeçemediği noktalar arasında gösterilmektedir. Üç katlı binasında hizmet veren İdris Güllüce Kütüphanesi’nin ilk katı felsefe, psikoloji ve sosyoloji alanlarındaki kitaplara, ikinci katı fizik, kimya, biyoloji, zooloji, jeoloji gibi doğa bilimleri, dil bilimleri ve matematik kitaplarına, üçüncü katı ise tarih, edebiyat ve coğrafya kitaplarına ev sahipliği yapmaktadır. Tuzlalılar okumalarını yapmak ve araştırmalar yaparak yeni bilgiler edinmek için İdris Güllüce Kütüphanesi’nden yararlanmaktadır.

Holografik Hayvanat Bahçesi: Tuzla Şelale Eğitim Parkı’nda bulunan Holografik Hayvanat Bahçesi, Türkiye’nin holografi kullanan ilk ve tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşımaktadır. Burada nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan 50’den fazla hayvanın görüntüleri hologram teknolojisi sayesinde sergilenmektedir. Ayrıca burada, bu hayvanların üç boyutlu maketleri de ziyaretçileri beklemektedir. Holografik Hayvanat Bahçesi, çocuklar tarafından büyük ilgi görse de yetişkinler de burayı merak etmekte ve ilgi göstermektedir. Bu nedenle Holografik Hayvanat Bahçesi, Tuzla’nın görülmesi gereken yerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tuzla Sahili: Hem keyifli zaman geçirmek hem de deniz havası almak isteyenler için 25 km’ye varan uzunluğu ile Tuzla Sahili mükemmel bir tercihtir. Tuzla Sahili boyunca birçok kafe ve restoran hizmet vermektedir. Tuzlu Sahili’nde isterseniz denize karşı manzaranın keyfini çıkarabilir, isterseniz sevdikleriniz ile birlikte bu restoran veya kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Tuzla Tersanesi: Türkiye’nin ve dünyanın önemli tersanelerinden biri olan Tuzla Tersanesi, Türkiy’nin en büyük tersanesidir. Burada yapılan gemiler yurdun birçok yerinde kullanılmakta olup bu tersane birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Tuzla Tersanesi, tarihi yapısı ve farklı çalışma atmosferi ile görülmesi gereken yerlerdendir.

Tuzla Balık Restoranları: Denizle bu denli haşır neşir olan bir ilçe için hiç de sürpriz olmayan bir özellik olarak Tuzla, balık restoranları ile meşhur bir ilçedir. Tuzla Balıkçısı ve Angel Mercan gibi üst düzey balık restoranları ile Tuzla, balıkseverin mutlaka uğraması gereken restoranlara sahiptir.

Tuzla Köftecileri: Meşhur Tuzla Köftesi’ni tatmadan buradan ayrılmak olmaz. Filizler Köftecisi, Meraklı Köfteci ya da Konak gibi meşhur köftecilerde siz de eşi benzeri bulunmayan bu köfteden tadabilirsiniz.

İstanbul Park: Bir dönem Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yapan bu pist de Tuzla’nın görülmeye değer yerlerinden biridir. Günümüzde İstanbul Park davetler, düğünler, kongreler ve özel organizasyonlar için kullanılmaktadır.

Tuzla Yatırım Analizleri

Tuzla, İstanbul Anadolu yakasının eski yerleşim merkezlerinden biri olması ve sahip olduğu birçok avantaj dolayısı ile son yıllarda İstanbul’a yapılan yatırımların merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu da Tuzla’yı yatırımcıların ilk tercihlerinden biri haline getirmiştir. Şehiriçi ve şehirdışı güzergahlara, havalimanına, diğer şehir merkezlerine, iş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına ve birçok otobüs güzergahına yakınlığı ile bilinen Tuzla, ayrıca Gebze’ye yakınlığı ile de öne çıkmaktadır.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Tuzla, özellikle İstanbul’da yatırım yapacak yeni lokasyonlar arayanlar için tercihlerin en başındaki ilçelerden biridir. Sahip olduğu sanayi geçmişi, gelişen ve artan nüfus yapısı, sahip olduğu genç nüfus oranı ve lokasyon olarak sağladığı avantajlar ile Tuzla, yerli ve yabancı birçok yatırımcının da yeni projelerini yakından takip ettiği lokasyonlardan biridir.

İstanbul Anadolu yakasının yükselen yıldızlarından biri olarak karşımıza çıkan Tuzla’nın gayrimenkul uzmanları tarafından yapılan yatırım analizleri oldukça olumlu bir seyir izlemektedir.

Tuzla’da Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Tuzla inşaat projelerinin artması ve ilgi ile karşılanması Tuzla’nın değerini artıran özelliklerden biri olmuştur. Bu nedenle Tuzla’da konut satış fiyatları 2.400 TL/m2 ila 4.000 TL/m2 arasında değişmektedir. Sonuç olarak, Tuzla konut projelerinde sıfır bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 4.200 TL/m2’dir demek doğru olacaktır.

Tuzla’da Konut Kira Fiyatları

Tuzla yeni projelerin olduğu kadar yeni iş merkezlerinin ve kilit bir noktada oturmak isteyenlerin de ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Bu sebeple Tuzla’da konut alışverişi çok olduğu gibi kiralanan konutlar da çoktur. Tuzla’nın hareketli yapısı, lokasyonu ve birbirinden güzel Tuzla konut projeleri içerisinden siz de hayalinizdeki gibi 100 m2 bir daireyi 1.400 TL ortalama fiyatla kiralayabilirsiniz. Kiralamak isteyeceğiniz evin fiyatı sunduğu avantajlar ile doğru orantılı olarak artış gösterebilir.

Tuzla’da Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Tuzla yeni projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 22 senede geri kazandırmaktadır. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygun bir rakam olup bu da Tuzla’yı gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir bölge olarak göstermektedir. İstanbul Anadolu yakasındaki yeni projelerin adreslerinden biri olarak gösterilen Tuzla, amorti süresi ile de yerli ve yabancı yatırımcıları kendine çekmektedir.

Tuzla’da Satılan Konut Sayıları

Son verilere göre Tuzla’da 2017 yılı sonunda 2.375 adet konut satışı yapılmıştır. Bu da Tuzla’da gayrimenkul sektörünün oldukça hareketli olduğunun kanıtıdır. Uzmanlara göre Tuzla’nın değeri gün geçtikçe artmaktadır. Tuzla, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak olan ilçelerden biri olacak ve buraya daha yeni, daha büyük ve daha kapsamlı yatırımların gelmesine katkı sağlayacaktır.

Tuzla Projeleri Zimobi Avantajları

Tuzla konut projelerinde bir konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Evora İstanbul Platinium, Vizyon Park Tuzla Residance, Aydoğanpark Tuzla, Günaydın Konakları, Tuzla Haluk Erker Evi, Alemera Tuzla, Casa Mia Tuzla, Orhanlı Konutları, Referans Tuzla, Abelya Park, Formula Country, Çınarlı Bahçe, Park Ville İstanbul, Alsera Konakları, Arkeon Evleri, Tepe Park Villaları, Klas Bina ve Cordella Tuzla gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Ferah Kule Tuzla, Kriya Time Tuzla, Anadolum İdol ve Tuzla Port gibi gibi teslim tarihi 2018 sonu olan projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır.

Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Tuzla konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile sizin de Tuzla’da bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.


SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam