Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Ümraniye konut projeleri

81 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Ümraniye Konut Projeleri


İstanbul Anadolu yakasının boğaz tarafında yer alan ve 700 bin kişilik kalabalık nüfusu ile dikkat çeken Ümraniye ilçesi, bu nüfusu ile İstanbul’un en kalabalık dördüncü ilçesi iken, Anadolu yakasının en kalabalık ilçesi konumundadır…

Toplamda 35 mahalleye sahip olan Ümraniye ilçesi, 22 bin dönümlük geniş bir arazi üzerine yayılmış durumdadır. Batısında Üsküdar ilçesi ile, doğusunda ise Sancaktepe ilçesi ile komşu olan Ümraniye, güneyinden Ataşehir ilçesi ile çevrilidir. İlçenin kuzeydoğu komşusu Çekmeköy, kuzeybatı komşusu ise Beykoz ilçesidir.

Ümraniye, İstanbul ilçeleri arasında en hızlı nüfus artışına sahip olan ilçe olarak bilinmekte olup aynı zamanda en hızlı kentleşme oranına sahiptir. Ümraniye sakinleri geçimlerini birçok yoldan temin ederler. Bunlar arasında hizmet sektörü, sanayi sektörü ve ticaret sektörü yer almaktadır. Ümraniye irili ufaklı binlerce atölye ve konfeksiyona da ev sahipliği yapmaktadır.

Ümraniye’nin Sosyal Yapısı

Ümraniye, İstanbul Anadolu yakasının en hızlı gelişen ve büyüyen ilçesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi Ümraniye’nin hem Anadolu yakasının hem de Avrupa yakasının merkezi noktalarına ulaşımının kolay oluşudur. Bunun yanı sıra Ümraniye, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yapımı ile de büyüme ve gelişme göstermiş bir ilçedir.

Özellikle Doğu Anadolu ve Karadenizden göç alan bir ilçe olan Ümraniye’nin sosyal yapısı da buna bağlı olarak dinamik, genç ve kozmopolit bir çizgide ilerlemektedir.

Son yıllarda yapılan birçok yatırım ile birlikte artık çehresi iyiden iyiye değişen Ümraniye, çevre ilçelerde çalışan ve Anadolu yakasında yaşamak isteyenlerin de ilk tercihleri arasında yer almaya başlamış ve ilçenin nüfus yapısı buna bağlı olarak değişiklik göstermiştir.

Ümraniye ve Eğitim

Ümraniye kalabalık ve genç nüfusu ile eğitim faaliyetlerinin de yoğun olarak sürdürüldüğü bir ilçedir. İlçede eğitim veren 50’nin üzerinde devlet okulunun yanı sıra Özel Eyüboğlu Koleji, Atakent Doğa Koleji, Gökkuşağı Koleji, Mektebim Koleji, Çizgi Koleji, Bilgiçağı Koleji, Sevinç Koleji, İrfan Okulları, Yiğit Koleji, Boğaziçi Bilim Koleji ve Anabilim Koleji gibi özel kurumlar da burada hizmet vermektedir.

Ayrıca Ümraniye’de biri vakıf biri devlet üniversitesi olmak üzere iki üniversitenin de kampüsü bulunmaktadır. Bunlar İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ve Türk – Alman Üniversitesi’dir. Bu üniversiteler de Ümraniye’de bulunan yerleşkeleri ile hem eğitim – öğretim hayatlarına devam etmekte hem de Ümraniye’nin sosyal yapısına katkıda bulunup marka değerini artırmaktadır.

Ümraniye’deki Hastaneler

Ümraniyelilere hizmet vermek üzere tam teşekküllü bir devlet hastanesi olarak kurulan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra ilçede Özel Atlas Hastanesi, Hisar Intercontinental Hospital, Çakmak Erdem Hastanesi, NP İstanbul Beyin Hastanesi, Özel Afiyet Hastanesi, Özel Sur Hastanesi, Özel Ümraniye Aktif Tıp Merkezi ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi de vatandaşlara hizmet vermektedir.

Ümraniye ve Ulaşım

Ümraniye’nin ulaşım açısından İstanbul’un en rahat ve en merkezî ilçelerinden biri olduğunu söylesek yanlış olmaz. Ümraniye, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları üzerinde yer alan bir ilçe olduğu için bu ilçeden Avrupa yakasında geçmek oldukça kolaydır. Ayrıca Ümraniye’den rahatlıkla İstanbul’un her ilçesine otobüs hattı bulmak mümkündür. Yeni yapılan metro çalışmaları ile Ümraniye’nin İstanbul ray hattına bağlanması planlanmaktadır. Hatta Ümraniye metrosunun birkaç durağı hizmete açılmıştır.

Bunun haricinde Ümraniye, Sabiha Gökçen Havalimanı’na da 20 dakika mesafede yer almaktadır.

Ümraniye’deki Alışveriş Merkezleri

Ümraniye, alışveriş merkezleri açısından İstanbul’un en zengin ilçelerinden birisidir. Akyaka Park AVM, Meydan İstanbul AVM, Buyaka AVM, Canpark AVM ve Asya Park AVM Ümraniye’de hizmet veren alışveriş merkezlerindendir. Tüm bunlar haricinde Ümraniye’de yakın zamanda hizmete açılması beklenen birkaç AVM projesi daha bulunmaktadır.

Ümraniye’nin Tarihî ve Doğal Güzellikleri

Birçok yerin geçiş güzergahında olması ve kalabalık nüfusu sebebi ile neredeyse tüm İstanbulluların en az bir kez yolunun düştüğü Ümraniye tarihi bir yerleşim yeri olmadığından dolayı doğal güzellikleri ve parkları ile öne çıkmaktadır.

Birçok insan tarafından yoğun ve can sıkıcı trafiği, dar sokakları ve kalabalık nüfusu ile bilinen Ümraniye aslında çok güzel gezilecek yerlere ve harika bir doğaya sahip. İşte sizin için seçtiğimiz Ümraniye gezi noktaları…

Ümraniye Trabzon Parkı: Ümraniye, Tepeüstü’nde yer alan Ümraniye Trabzon Parkı sadece Ümraniyelilerin değil aynı zaman tüm İstanbulluların müsait zamanlarında sevdikleri ile birlikte doğa ile iç içe zaman geçirmek için tercih ettikleri bir parktır. Mangal yakmak için alanların bulunduğu Ümraniye Trabzon Parkı, Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nin tam karşısında yer aldığı için zaman zaman antremanlara gelen Beşiktaşlı futbolcuları da görmek mümkündür. Birçok Beşiktaşlının sırf bu sebeple buraya geldiğini de itiraf etmeliyiz.

Birlik Mahallesi (Cemil Meriç Mahallesi): Eğer İstanbul’un kenar mahallelerini gezip fotoğraflayan bir fotoğrafçı ya da bu mahallelerin yaşanmışlıklarına şahit olmayı seven biri iseniz Cemil Meriç Mahallesi olarak da bilinen Birlik Mahallesi, Ümraniye’de mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Mahalle kahvehaneleri, evlerinin önünde sohbete dalan kadınları, sokaklara asılan çamaşırları ile bu mahallede gerçekten kendinizi bir zaman yolculuğuna çıkmışsınız gibi hissedeceksiniz. Samimi dostlukların bulunduğu bu mahalle, klip ve film çekimleri için de zaman zaman kullanılmaktadır.

Şile Yolu Ormanı: Ihlamurkuyu Ormanı’nın tam karşısında yer alan ve Şile Yolu Ormanı olarak bilinen bu bölge, Ümraniyelilerin piknik yapmak için ilk alternatifidir. Orman yolu üzerinde köylülerin sattığı organik sebze ve meyveler de bu seçimin bir sebebi tabii ki. Eğer siz de hem piknik yapmak hem de bu organik sebze ve meyveleri tatmak istiyorsanız Şile Yolu Ormanı’na mutlaka gitmelisiniz.

Dudullu Tepesi: Buranın adını ilk kez duyuyorsanız şaşırmayın, çünkü yalnız değilsiniz. Birçok insan özellikle İstanbul dışından ya da Ümraniye dışından geldiyse Dudullu Tepesi’ni bilmez. İstanbul denince akla gelen ilk tepe şüphesiz ki Çamlıca Tepesi’dir. Ancak Dudullu Tepesi’nin de gerek doğal güzelliği gerek ise manzarası ile Çamlıca Tepesi’nden bir farkı yok. Eğer siz de İstanbul’a bir kere de buradan bakmak ve doya doya izlemek istiyorsanız, Dudullu Tepesi, sizi bekliyor.

Ihlamurkuyu Ormanı: Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzakta, sakince dinlenerek yenilenmek ve sevdikleriniz ile birlikte doyasıya bir piknik yapmak istiyorsanız Ihlamurkuyu Ormanı tam da sizin aradığınız türden bir yer.  Eğer sizin de böyle planlarınız var ancak nerede yapacağınıza dair düşüncelere sahipseniz Ihlamurkuyu Ormanı, sizin için mükemmel bir tercih olacaktır.

Ümraniye Yatırım Analizleri

Ümraniye, İstanbul’un en hızlı kentleşen ve en hızlı büyüyen yerleşim merkezlerinden biri olarak sakinlerine birçok avantaj sunmaktadır. Bu nedenle Ümraniye’nin son yıllarda İstanbul’a yapılan yatırımların merkezlerinden biri haline gelmesi yerli ve yabancı yatırımcılar için bir sürpriz değildir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları üzerinde bulunan, E – 5 karayolu ve TEM otoyollarına, havalimanına, iş merkezlerine, metroya, metrobüse ve birçok otobüs güzergahına yakınlığı ile dikkat çeken Ümraniye, ayrıca Kadıköy ve Üsküdar gibi merkezi ilçelere olan yakınlığı ile de bilinmektedir.

Ümraniye’ye yapılacak olan bir yatırım hem kısa vadede hem de uzun vadede yatırımcısını kazançlı çıkaracaktır. Birçok yatırım uzmanı yerli ve yabancı yatırımcılara, Ümraniye’nin gerek konumu gerek ise sosyal yapısı itibari ile önemli bir yatırım merkezi olduğunu söylemekte ve onlara Ümraniye’ye yatırım yapmaları konusunda fikir vermektedir. Dolayısı ile Ümraniye, parlayan yıldızını ilerleyen yıllarda daha da yukarılara taşıyacaktır.

Ümraniye’de Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Ümraniye inşaat projelerinin artması ve büyük rağbet görmesi Ümraniye’nin değerini artıran özelliklerden biri olmuştur. Bu nedenle Ümraniye’de konut satış fiyatları 3.000 TL/m2 ile 4.750 TL/m2 arasında değişmektedir. Yani, Ümraniye konut projelerinde sıfır bir konut sahibi olmanın bedeli ortalama 4.900 TL/m2’dir diyebiliriz. Tabii satın almak istediğiniz konutun fiyatı, size sağlayacağı avantajlar ile doğru orantılı olarak artış gösterebilir.

Ümraniye’de Konut Kira Fiyatları

Ümraniye yeni projelerin olduğu kadar yeni iş merkezlerinin ve şehir merkezinde oturmak isteyenlerin de tercihleri arasındadır. Bu nedenle Ümraniye’deki gayrimenkul sektörü hızlı olduğu gibi kiralanan konutlar da bir hayli fazladır. Ümraniye’nin kalabalık, genç ve dinamik yapısı, lokasyonu ve birbirinden harika Ümraniye konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi 100 m2 bir daireyi kiralamanın bedeli ortalama 1.700 TL’dir.

Bu fiyat da kiralamak istediğiniz konutun size sağlayacağı avantajlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak Ümraniye, çevre ilçelere göre her zaman daha makul kira fiyatlarına sahip olmuştur.

Ümraniye’de Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Ümraniye inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 23 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygun bir rakam olup bu da Ümraniye’yi gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir bölge olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Geri dönüş süresi böylesine kısa olan Ümraniye’de yatırım yapmak, her yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcısının önemsediği ve değerlendirdiği bir veridir.

Ümraniye’de Satılan Konut Sayıları

Elde edilen son istatistiklere göre 2017 yılı sonunda Ümraniye’de 8.200 adet konut satışı yapılmıştır. Bu istatistik de Ümraniye emlak sektörünün ne kadar hareketli olduğunu bize göstermektedir. Uzmanlara göre Ümraniye, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak olan ilçelerden biri olacaktır.

Ümraniye’de satın alınacak konutlar buradaki emlak sektörünü hareketlendirecek ve Ümraniye’yi yeni konut projeleri için daha cazip bir merkez yapacaktır. Bu da her şeyden önce Ümraniye’nin gelişmesi ve daha çok değer kazanması için atılacak en büyük adımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ümraniye Projeleri Zimobi Avantajları

Ümraniye konut projelerinde bir konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster Çamder Prestij Evleri, Şelale Premium Residance, Kasr-ı Lena, Orya Park İstanbul, Çarşı Evleri, Cuento, Antasya Residance, Exen İstanbul, Yüksel City, Yüksel Life, Görkem Residance, Color Flats, Mira Tower, Finans Evleri İstanbul, Quant Residance, Cumbba Home Club, Saloon Residance, Sofistanbul, Gündoğdu Konutları, Buka Park Evleri, Ağaoğlu Eltes Güneşi, Platin Konutları, Glow 3, Ağaoğlu Eltes Gold Residance, White Side Apartments, Sarissa, Ağaoğlu My City Ümraniye, Pera Evleri, Baraka Konutları, Dream Towers Residance, Eren House, Sample Style, Ağaoğlu My Town Ümraniye, Evidea, Casa Towers, Evone Park Ataşehir, İdealist Kent, Ada City, Anfora Konutları, Dekon Plus, Elegant Homes, NevPark Ataşehir, Canan Residance, Buyaka Residance, Alya Elit, Yeşil Vadi Konakları ve Şehzade Evleri gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de Lotus Park, Avrupa Konutları Yamanevler, Bilim Tower, Sinpaş Gökorman, Roya Nova ve İva Caspian Modern gibi teslim tarihi 2018’den 2020’ye değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır.

Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Ümraniye konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile sizin Ümraniye’de bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.


SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam