Hayalindeki evi Türkiye'nin gözde projeleri arasında bul

Zeytinburnu konut projeleri

18 Proje Mevcut

SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam

Zeytinburnu Konut Projeleri

1 Eylül 1957 tarihinde ilçe statüsüne kavuşan Zeytinburnu ilçesi, İstanbul Avrupa yakasının önemli, merkezî ve kalabalık ilçelerinden biri olup bugün 287 bin kişilik bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un tarihî yarımadası olarak bilinen Fatih ilçesi ile arasında surlar olan Zeytinburnu’nun komşuları ise doğuda Fatih, kuzeydoğusunda Eyüpsultan, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında ise Bakırköy ve Güngören ilçeleridir. Kuzeybatı komşusu Esenler olan ilçe, güneyinde ise Marmara Denizi’yle sınırdır…

Zeytinburnu’nun Sosyal Yapısı

Zeytinburnu özellikle cumhuriyet dönemi ile birlikte oldukça farklı ve karma bir sosyal yapıya sahip olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında oldukça az bir Türk, Ermeni ve Rum nüfusa sahip olan Zeytinburnu ilk önce Bulgaristan ve Yugoslavya’dan gelen göçmenlerin, sonrasında ise kendi ülkelerinde zulme uğrayan Uygurlar, Kazaklar ve Afganların göç noktası olmuştur. Tüm bunlarla birlikte Zeytinburnu, 1960’lı yıllarda İstanbul’a yapılan büyük göçün etkisi ile Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’dan da büyük göçler almıştır.

Neredeyse 40 farklı milletten insanın bir arada yaşadığı bir ilçe haline gelen Zeytinburnu bu nedenle birçok araştırmanın ve tezin konusu olmuştur. Burada tüm bu insanların sorunsuz bir şekilde yaşaması ve çalışması eşine az rastlanır cinsten bir olay olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlçe yıllardır sahip olduğu deri fabrikaları ile bilinse de bu fabrikalar ilçeden taşınmaktadır. Günümüzde çok azı Zeytinburnu’da üretime devam eden fabrikalarda birçok kişi istihdam edilmektedir.

Zeytinburnu çok milletli sosyal yapısının yanı sıra, artık sahip olduğu ulaşım kolaylıkları nedeni ile çevre ilçelerde çalışan beyaz ve mavi yakalı çalışanların da ilk tercihlerinden biri haline gelmiştir.

Zeytinburnu ve Eğitim

Zeytinburnu, İstanbul ilçeleri arasında birden fazla üniversiteye ev sahipliği yapan nadir ilçelerden biri olarak karşımıza çıkmakta olup ilçede dört vakıf üniversitesinin yerleşkesi bulunmaktadır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nin Zeytinburnu yerleşkeler buradayken bu üniversitelere 2014 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi de katılmıştır.

Zeytinburnu’daki Hastaneler

Zeytinburnu sınırları içerisinde Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi ve Zeytinburnu Semiha Şakir Doğum Evi, Zeytinburnu Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi önemli ve tam teşekküllü hastanelerin hizmet vermesinin yanı sıra Zeytinburnu Özel Balıklı Rum Hastanesi, Özel Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi, Özel Avrasya Hastanesi, Özel Sante Plus Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Zeytinburnu ve Ulaşım

Zeytinburnu ulaşım açısından her zaman avantajlı bir yer olmuş ancak bu avantaj her geçen gün artarak devam etmektedir. İlçeden Beyazıt, Eminönü, Taksim ve Mecidiyeköy gibi merkezi yerlere tek otobüsle ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçe Marmaray Kazlıçeşme durağı ile İstanbul Metro Hattı’na bağlanmaktadır. Tramvay hattının da ilçede bir durağı bulunmaktadır.

Topkapı ve Bakırköy gibi merkezi yerlere dolmuş ve minibüs hatlarına da sahip olan Zeytinburnu ayrıca Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gibi ulaşım ağlarına ve Atatürk Havalimanı’na 5 – 10 dakika mesafede yer almaktadır.

Zeytinburnu’daki Alışveriş Merkezleri

Olivium AVM, Zeytinburnu’nda hizmet veren bir alışveriş merkezi olup ilçede iki alışveriş merkezi projesi tüm hızı ile devam etmektedir.

Zeytinburnu’nun Tarihî ve Doğal Güzellikleri

İstanbul’un en tarihî ilçelerinden biri olan Zeytinburnu’nda tarih ve kültür iç içe yaşamaya devam etmektedir. Bu nedenle Zeytinburnu’nda gezilip görülmesi gereken yerler oldukça fazladır. İşte sizin için seçtiğimiz Zeytinburnu’nda gezip görmeniz gereken yerlere birkaç öneri:

Panorama 1453 Tarih Müzesi: Zeytinburnu’nda görülmesi gereken yerlerin başında gelen Panorama 1453 Tarih Müzesi, Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet’in çağ açıp çap kapatan başarısı İstanbul’un fethini panoramik çalışmalar ile ziyaretçilere sunmaktadır. Hazırlanması üç yıl süren müzede görüntüler ve sesler eşliğinde adeta bir şölen yaşanmaktadır. Her gün ziyaretçilerini bekleyen müzeye girişlerde tam ücret 5 TL iken öğrenci, öğretmen ve askerî personel için bu ücret 3 TL’dir.

Balıklı Rum Kilisesi: Gerek tarihi gerek mimarisi ile ziyaretçilerinde hayranlık uyandıran Balıklı Rum Kilisesi (eski adıyla Panagia Pege) halk arasında Meryem Ana Kilisesi olarak da bilinmektedir. M. S. 5. yüzyılda dönemin Bizans İmparatoru I. Leo tarafından inşa ettirilen ve yıllar içerisinde birçok restorasyon geçirerek günümüze dek ulaşmayı başaran Balıklı Rum Kilisesi, 1500 yıllık tarihin şahidi… Bu da onu büyüleyici kılan özelliklerinden biri.

Merkez Efendi Külliyesi: Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi olan Hafsa Sultan’ı hasta yatağından bulduğu mesir macunu sayesinde kaldıran Hekim Merkez Efendi’nin adı verilen bu külliye içerisinde bir camii, bir hamam ve Merkez Efendi’nin türbesini bulundurmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman’ın kız kardeşi Şah Sultan tarafından yaptırılan bu camii, II. Mahmut döneminde orijinaline sadık kalınarak restore edilmiştir. Burada bulunan hamamın suyunun şifalı olduğuna inanılmaktadır. Merkez Efendi Külliyesi de Zeytinburnu’nun değerlerinden biri olup mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Abdülbaki Paşa Kütüphanesi: Mimar Sinan’ın öğrencisi olarak yetişen Sedefkâr Mehmet Ağa tarafından Osmanlı Defterdarı Abdülbaki Paşa’nın adı verilerek inşa edilen bu kütüphane günümüzde de hizmet vermekte ve araştırmacıların uğrak noktası olmaktadır. Gerek mimarisi gerek ev sahipliği yaptığı eserler bakımından görülmeye değer olan bu kütüphane, Zeytirburnu’nun önemli tarihî güzelliklerindendir.

Balıklı Ayazması: Hıristiyanların inancına göre “şifa veren su” yani “kutsal su” olarak bilinen “ayazma” kelimesi, burada bir su kuyusuna adını vermiştir. Balıklı Ayazması’nda bulunan kilisinenin bahçesinde yer alan su kuyusundaki suyun bunun için şifalı olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle Balıklı Ayazması, Zeytinburnu’nda gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak bilinmektedir.

Yedikule Soğanlı Bitkiler Parkı: İçerisinde bulundurduğu 264 bin çiçek ile Türkiye’nin ilk ve tek tematik bitki parkı olan Yedikule Soğanlı Bitkiler Parkı’nın ziyaretçileri özellikle ilkbahar ve yaz aylarında burada adım atacak yer bırakmıyor demek yanlış olmaz. Sümbül, Nergis, Lale, Gül başta olmak üzere 79 farklı tür çiçeğe ev sahipliği yapan bu parkın manzarasına ise diyecek yok. Üstelik bu manzarayı bir de çiçeklerin kokusu süsleyince, ziyaretçiler parkta biraz daha zaman geçirebilmek için ellerinden geleni yapıyor.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi: Merkez Efendi Çiftlik yolu üzerinde bulunan bu bahçe de Türkiye’nin tek tıbbi bitkiler bahçesi olma özelliğini taşımaktadır. İçerisinde tarih boyunca tıpta kullanılmış birçok bitkiden örnekler bulunduran bu bahçede dileyenler gönüllü olarak bahçıvanlık yapabilmektedir. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin bir diğer güzelliği ise ziyaretlerin tamamen ücretsiz olması.

Tüm bunların haricinde Kazlıçeşme Fatih Camii, Erikli Baba Tekkesi, Yenikapı Mevlevihanesi, Aya Paraskevi Kilisesi ve Takkeci İbrahim Ağa Camii de Zeytinburnu’nda gezilip görülmesi gereken yerler arasında gösterilebilmektedir.

Zeytinburnu Yatırım Analizleri

Zeytinburnu, İstanbul’un eski ve köklü yerleşim merkezlerinden biri olması ve sahip olduğu konum avantajı nedeni ile son yıllarda İstanbul’a yapılan yatırımların merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu özellikleri ile yatırımcıların da ilgisini çeken Zeytinburnu, E – 5 ve TEM otoyollarına, havalimanına, Avrasya Tüneline, köprülere, iş merkezlerine, metroya ve birçok otobüs güzergahına yakınlığı ile dikkat çekmekte ve bu özellikleri ile değerini her geçen gün artırmaktadır.

Zeytinburnu’nun sahil kenarında oluşu da buranın değerini artıran ve yatırımcıların yaptığı analizlerde dikkate değer bir not almasını sağlayan özelliklerinden biri olmuştur. İstanbul’da deniz manzaralı projeler denince akla gelen boğaz bölgesinde fiyatların oldukça yüksek olması, buradaki projelerin belli bir gelir grubuna hitap etmesine neden olmaktadır. Ancak Zeytinburnu gibi deniz gören ilçeler, İstanbul’da deniz manzaralı projelerin yeni buluşma noktası olmuştur.

Tüm bunlarla birlikte Zeytinburnu konum olarak da oldukça avantajlı bir yere sahiptir. Yerli ve yabancı yatırımcıların ulaşımı kolay ve manzaralı projelere Zeytinburnu’nda çok sıcak baktığı bilinmektedir. Özellikle son yıllarda Zeytinburnu’nun değişen çehresi de yeni yatırımların önünü açmaktadır. Burada yapılan yeni yatırımlar ise Zeytinburnu’na olan rağbeti artırmakta ve Zeytinburnu gayrimenkul piyasasının dinamizmini artırmaktadır.

Zeytinburnu’nda Konut Satış Fiyatları

Son yıllarda Zeytinburnu yeni projelerinin artması ve büyük rağbet görmesi Zeytinburnu’nun değerini artıran özelliklerden biri olmuştur. Bu nedenle Zeytinburnu’da konut satış fiyatları 3.600 TL/m2 ile 5.000 TL/m2 arasında değişmektedir. Yani Zeytinburnu konut projelerinde sıfır bir konut sahibi olmanın bedeli 5.000 TL/m2’den başlamaktadır. Tabii Zeytinburnu’nda almak isteyeceğiniz bir konutun size sağlayacağı avantajlar ile doğru orantılı olarak fiyatının da artış göstermesi doğal bir durumdur.

Zeytinburnu’nda Konut Kira Fiyatları

Zeytinburnu yeni projelerin olduğu kadar yeni iş merkezlerinin ve şehir merkezinde oturmak isteyenlerin de tercihleri arasındadır. Bu nedenle Zeytinburnu’nda kira piyasası da alım satım piyasası gibi hızlıdır. Zeytinburnu’nun dinamik yapısı, konumu ve birbirinden estetik Zeytinburnu konut projeleri içerisinden hayalinizdeki gibi 100 m2 bir daireyi kiralamanın bedeli ortalama 2.200 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zeytinburnu’nda Yatırımların Geri Dönüş Süresi

Zeytinburnu inşaat projelerine yapılan yatırımlar kendini ortalama 20 senede amorti etmektedir. Bu rakam İstanbul şartlarına göre oldukça uygun bir rakam olup bu da Zeytinburnu’nu gayrimenkul yatırımı yapmak için oldukça verimli bir bölge olarak karşımıza çıkarmaktadır.

İstanbul ilçeleri içerisinde kısa süreli geri dönüşü ile öne çıkan ilçelerden biri olan Zeytinburnu’nun yatırımları bu kadar kısa sürede amorti etmesinin sebebi ilçede yeni projelere olan olumlu bakıştır. İlçe halkı da Zeytinburnu’nun yeni projeler ile zenginleşmesini ve güzelleşmesini istemektedir. Bu nedenle buradaki yatırım sahipleri, ilçedeki yüksek yatırım potansiyeli sebebi ile yeni yatırımlara yelken açmak istemekte ve Zeytinburnu emlak piyasasını bu nedenle sürekli canlı tutacak yöntemler izlemektedir.

Zeytinburnu’nda Satılan Konut Sayıları

Elimizdeki son veriler bize 2017 yılı sonunda Zeytinburnu’nda 1.200 adet konut satışı yapıldığını söylemektedir. Satış adedi olarak düşük görünmesine rağmen ağırlıklı olarak lüks konut projelerine ev sahipliği yapması nedeniyle gerçekleşen satış hacmi yüksektir.. Uzmanlara göre Zeytinburnu, İstanbul’un birkaç ilçesi ile birlikte önümüzdeki yıllarda değerine en çok değer katacak ve yatırımcılarını oldukça memnun edecektir.

Zeytinburnu projeleri yerli ve yabancı yatırımcıların güveni ve ilgisi ile hızla büyüyüp gelişmektedir. Bu da Zeytinburnu’nda yer alan konutların satışındaki sayıyı önümüzdeki yıllarda daha da artıracağa ve buraya yapılan yatırımların önümüzdeki yıllar içerisinde daha da artacağına dair önemli işaretlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zeytinburnu Projeleri Zimobi Avantajları

Zeytinburnu konut projelerinde bir konut sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği Zimobi avantajları, artık burada bir ev sahibi olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. İster İnistanbul Gala, Onaltı Dokuz, Parima Merter, Beyaz İstanbul Topkapı 1, The İstanbul Veliefendi, Nef Merter 13, Irmak Garden Plus, Mira Rezidans Topkapı, The İstanbul Residance, Beyaz Residance Topkapı 2, Merkez Park Yel Evleri, Beyaz Park Topkapı, Panorama Topkapı, Sahil Park Veliefendi ve Ottomare Palace gibi “Hemen Teslim” projelerden isterseniz de İnistanbul Lokal ve Büyükyalı İstanbul gibi teslim tarihi 2018’den 2019’a değişen projelerden konut sahibi olmak artık Zimobi ile oldukça kolaydır.

Sizlere sunduğu avantajlar, kampanyalar ve indirimler ile Zimobi Zeytinburnu konut projelerinden bir konut sahibi olurken binlerce lira tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca Zimobi, konut satın almak istediğiniz proje hakkında size her türlü detaylı bilgiyi verir, projenin bulunduğu lokasyonu artıları ve eksileri ile size sunar. Sizin belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınız ölçüsünde de size en uygun konut projelerini sıralayan Zimobi, sahip olduğu geniş emlak bilgisi, emlak uzmanları, yatırım analistleri ve profesyonel ekibi ile sizin Zeytinburnu’nda bir konut sahibi olurken başvurabileceğiniz en verimli çözüm ortağınızdır.


SİZE EN UYGUN PROJEYİ ÖNERELİM

Aradığınız projeyi hala bulamadınız mı?

Bize ihtiyacınızın detaylarından bahsedin, size en uygun projeleri Zimobi süzgecinden geçirerek, süslü satış cümleleri ile değil, satın alma kararı vermeden önce bilmeniz gereken temel bilgileri içerecek şekilde önerelim

Devam